broek Charlene

Aha! Hierom droeg Charlene een broek tijdens haar burgerlijk huwelijk met Albert 

Bij koninklijke bruiloften denken we automatisch aan sprookjesachtige jurken met lange slepen, maar prinses Charlene van Monaco besloot het anders te doen.

Tijdens haar burgerlijk huwelijk met prins Albert in 2011 brak ze met de traditie en verscheen ze in een opvallend blauw broekpak. Een gedurfde keuze, maar eentje die helemaal bij haar past.

Broek ontworpen door Karl Lagerfeld

Prinses Charlene staat bekend om haar unieke stijl en haar neiging om de grenzen van koninklijke tradities op te zoeken. Denk maar aan haar buzzcut in 2020, waarmee ze de wereld verraste. Ook op haar trouwdag liet Charlene zien dat ze niet bang is om dingen anders te doen. Tijdens haar burgerlijk huwelijk koos ze voor een babyblauw broekpak, ontworpen door niemand minder dan Karl Lagerfeld.

Op het eerste gezicht leek het misschien een lange rok, maar niets is minder waar: de strapless jumpsuit met wijde, vloeiende pijpen was een frisse en moderne twist op de traditionele trouwkleding. Het broekpak werd gecombineerd met een bijpassende blazer en de kleur – perfect afgestemd op haar ogen – kreeg zelfs de naam Charlene blue.

De boodschap achter het dragen van de broek

Charlene heeft haar keuze voor het broekpak eens toegelicht in een interview met Vogue. “Ik vond het leuk om voor een broek te kiezen in plaats van een rok, omdat ik een atleet ben en mijn stijl altijd simpel houd”, legde ze uit. Haar outfit weerspiegelde niet alleen haar persoonlijke smaak, maar ook haar wens om een moderne draai te geven aan haar rol als prinses van Monaco.

Monaco Royal Wedding The Civil Wedding Service
Het lijkt een rok, maar het is toch echt een broek

Contrast met de kerkelijke ceremonie

Voor haar kerkelijk huwelijk de dag na de burgerlijke ceremonie, koos Charlene wel voor een traditionele look. Ze droeg een indrukwekkende off-the-shoulder japon van Armani, versierd met 40.000 Swarovski-kristallen en 20.000 parelmoerdruppels, allemaal met de hand aangebracht. Het contrast tussen de twee dagen benadrukte haar veelzijdige stijl en persoonlijkheid.

Lees ook: Actueel: Prins Albert en prinses Charlene van Monaco openhartig over hun relatie

Nieuwe wind door Monaco laten waaien

Volgens Karl Lagerfeld was Charlene de perfecte kandidaat om moderne glamour naar Monaco te brengen. “Ze houdt van strakke lijnen en een vleugje menswear, wat haar juist extra vrouwelijk maakt”, vertelde hij destijds. Lagerfeld zag in haar een stijlicoon in de dop en drukte haar op het hart dat ze een nieuwe wind door Monaco zou laten waaien.

Lees ook: Foto’s: dít is hoe prinses Charlene van Monaco er vroeger uitzag 

TEKST VERA GULDEMEESTER
BEELD ANP


Vera Guldemeester

Vera Guldemeester werkt sinds 2023 als freelance redacteur bij Royalty en creëert content over royals in het binnen- en buitenland. Ze heeft een passie voor schrijven, reizen en eten. Als ze niet aan het werk is, dan is ze in de keuken te vinden, waar ze de lekkerste taarten en koekjes bakt.

Meer van Vera