Koning Charles doorbreekt stilzwijgen over boek over Diana: ‘Rouw kan herinneringen kleuren’
17 september 2026
Koning Charles III (77) heeft op opvallend directe wijze gereageerd op een nieuw boek over zijn overleden ex-vrouw prinses Diana. Haar broer Charles Spencer (62) doet daarin naar eigen zeggen zaken uit de doeken die hij jarenlang voor zichzelf heeft gehouden. Het Britse paleis heeft normaal gesproken geen commentaar op dergelijke publicaties, maar maakt nu een opmerkelijke uitzondering.
Zeldzame verklaring vanuit paleis
De reactie van de koning is bijzonder, juist omdat het Britse koningshuis doorgaans vasthoudt aan het principe ‘never complain, never explain’. In een verklaring wordt verwezen naar de invloed die verdriet kan hebben op iemands herinneringen en kijk op gebeurtenissen.
“Hoewel we normaal gezien uit principe nooit commentaar geven op boeken, is Zijne Majesteit zich ervan bewust dat pijn en broederlijke rouw het gezonde verstand kunnen belemmeren, een effect kunnen hebben op interpretaties en herinneringen kunnen kleuren op manieren die anderen niet herkennen. Dat geldt zelfs vele jaren na zo’n verlies.”
Nieuwe onthullingen over Diana
Spencer schrijft in zijn boek Zwanenzang: Diana, mijn zus over de periode na het overlijden van zijn zus. Volgens hem bevat het boek informatie die hij ongeveer dertig jaar niet met de buitenwereld heeft gedeeld.
Een van de passages gaat over een gesprek met koning Charles na Diana’s dood. Spencer schrijft dat de koning tegen hem zou hebben gezegd: “Geen zorgen, we zullen haar snel vergeten.” Het is een van de uitspraken uit het boek die volgens de beschrijving veel aandacht zullen trekken.
Diana overleed in 1997 bij een auto-ongeluk, een jaar nadat haar scheiding van Charles was afgerond. Haar overlijden maakte wereldwijd grote indruk en haar leven blijft tot op de dag van vandaag onderwerp van publicaties en discussies.
Ook boek al onderwerp van opschudding
Nog voor de verschijning van het boek ontstond er al een opmerkelijk verhaal rond de publicatie. Vier exemplaren werden gestolen uit een vrachtwagen in Nederland. Volgens de berichtgeving namen de daders alleen de boeken over Diana mee.
Zwanenzang: Diana, mijn zus verschijnt op 22 september. De persoonlijke reactie van Charles zorgt ondertussen voor extra aandacht voor de publicatie.
LEES OOK
Uit andere media