
Japanse prins Hisahito behaalt middelbareschooldiploma
Tekst: Denise Delgado
19 maart 2025
Het is feest in Japan! Prins Hisahito (18) heeft zijn middelbare school afgerond. De prins die tweede in lijn is voor de Japanse troon en de neef is van keizer Naruhito, ontving dinsdag zijn diploma.
Hisahito kijkt met plezier terug op zijn schooljaren. “Ik heb drie waardevolle jaren gehad, waarin ik veel heb geleerd en me bezighield met buitenschoolse activiteiten,” zei hij met een glimlach tegen verslaggevers. “Ik ben enorm dankbaar voor iedereen die mij heeft gesteund, waaronder mijn leraren en vrienden.
De prins begon zijn onderwijsloopbaan op de kleuterschool van de Ochanomizu Universiteit en vervolgde zijn opleiding op de bijbehorende basis- en middelbare school. Omdat deze scholen zich allemaal in de wijk Bunkyo in Tokio bevinden, bracht hij daar vijftien jaar door. “Het voelt een beetje verdrietig om deze plek te verlaten,” gaf Hisahito toe. “Maar ik heb hier onvergetelijke vriendschappen gesloten.”
Lees ook: Japanse prins Hisahito begint eerste schooldag
Vervolgopleiding
Vanaf april begint Hisahito aan een studie biologie, onderdeel van de faculteit Levens- en Milieuwetenschappen, aan de Universiteit van Tsukuba in Tokio.
Enige erfgenaam van zijn generatie
Met deze volgende stap bereidt prins Hisahito zich verder voor op zijn toekomst, waarin hij als enige mannelijke erfgenaam van zijn generatie binnen de Japanse keizerlijke familie een bijzondere rol zal spelen. Hierdoor wordt de 23-jarige prinses Aiko, de dochter van keizer Naruhito, overgeslagen. Hij is tweede in lijn voor de troon, na zijn vader, kroonprins Akishino.
BEELD: ANP
Uit andere media
Denise Delgado
Denise is een creatieve freelance journalist sinds 2015. Ze heeft European Studies gestudeerd aan de Haagse Hogeschool en Journalistiek aan KU Leuven campus Brussel. Denise is bedreven in het creëren van content en is een enthousiast, nieuwsgierig en vriendelijk persoon met een enorme wanderlust. Naast haar passie voor reizen, is ze gek op vechtsport, muziek, wijn en fietsen in de natuur.
Meer van Denise