naruhito

Keizerspaar van Japan begint staatsbezoek aan Mongolië

Keizer Naruhito (65) en keizerin Masako (61) van Japan zijn zondag vertrokken naar Mongolië voor een acht dagen durend staatsbezoek. Op de luchthaven Haneda werden zij uitgezwaaid door kroonprins (59) Akishino en prinses Kiko (58).

Eerste keer mongolië

Het is voor het eerst dat een Japanse keizer officieel naar Mongolië reist. In 2007 bezocht Naruhito het land al eens als kroonprins, maar dit is zijn eerste bezoek in de rol van staatshoofd.

Voorafgaand aan de reis sprak de keizer zijn verwachtingen uit tijdens een persmoment: “Ik hoop dat dit bezoek bijdraagt als een gelegenheid om uitwisselingen te stimuleren, met name onder de jongere generatie.”

Lees ook: Keizer Naruhito ontvangt koning Willem-Alexander met diner in Tokio

Dinsdag wordt het keizerspaar in de hoofdstad Ulaanbaatar verwelkomd door president Ukhnaa Khurelsukh, waarna er ook een officieel banket op het programma staat. Vrijdag woont het paar de openingsceremonie bij van Naadam, het grootste nationale festival van Mongolië.

Lees ook: Japanse keizer Naruhito ontvangt eerste staatsbezoek in jaren

BEELD: GETTY IMAGES

LEES OOK

Uit andere media


Denise Delgado

Denise is een creatieve freelance journalist sinds 2015. Ze heeft European Studies gestudeerd aan de Haagse Hogeschool en Journalistiek aan KU Leuven campus Brussel. Denise is bedreven in het creëren van content en is een enthousiast, nieuwsgierig en vriendelijk persoon met een enorme wanderlust. Naast haar passie voor reizen, is ze gek op vechtsport, muziek, wijn en fietsen in de natuur.

Meer van Denise