PRINS HARRY rechtszaak

Prins Harry vandaag niet aanwezig op eerste procesdag tegen The Sun

Prins Harry is vandaag niet aanwezig op de eerste procesdag van zijn rechtszaak tegen de kranten van mediamagnaat Rupert Murdoch.

De entertainmentwebsite People meldt dat prins Harry de eerste dag van het proces overslaat, maar dat hij later in februari naar verwachting in de rechtbank zal verschijnen om te getuigen. De zaak zal naar verwachting acht weken in beslag nemen.

Doorgaan met rechtszaak

Hoewel prins Harry niet fysiek aanwezig is, betekent dit niet dat hij de zaak minder serieus neemt. Vorige maand liet de prins nog duidelijk weten vastberaden te zijn om de rechtszaak voort te zetten. “Ik zal niet toestaan dat die journalisten de journalistiek voor iedereen verpesten, want we zijn ervan afhankelijk”, verklaarde hij destijds.

Een complexe zaak van acht weken

De rechtszaak beslaat een periode van acht weken en die tijd zal volledig worden benut. Er liggen tal van kwesties op tafel, waaronder beschuldigingen van telefoonhacking en het vermeende ontbreken van bewijs voor een geheime overeenkomst tussen het mediabedrijf en de koninklijke familie.

schreeuwt het uit
Prins Harry

De beschuldigingen

Prins Harry richt zijn pijlen op News Group Newspapers (NGN), het mediabedrijf van Rupert Murdoch, dat volgens hem onrechtmatige praktijken heeft gebruikt om informatie over hem te vergaren. Zo zouden privédetectives zijn ingezet, en bovendien zou zijn telefoon gehackt zijn. Deze praktijken zouden hebben plaatsgevonden in de periode van 1996 tot 2011. Daarnaast beweert Harry dat er binnen de koninklijke familie een geheime overeenkomst bestond met NGN, wat het voor leden van de familie onmogelijk maakte om juridische stappen te ondernemen tegen het bedrijf.

Uitkomst heeft grote gevolgen

De uitkomst van deze zaak wordt niet alleen door prins Harry, maar ook door de Britse mediawereld met spanning afgewacht. Het proces heeft het potentieel om grote gevolgen te hebben voor de journalistiek.

Lees ook: Prins Harry klaagt The Sun aan na hack

Bekijk ook:

TEKST VERA GULDEMEESTER
BEELD GETTYIMAGES


Vera Guldemeester

Vera Guldemeester werkt sinds 2023 als freelance redacteur bij Royalty en creëert content over royals in het binnen- en buitenland. Ze heeft een passie voor schrijven, reizen en eten. Als ze niet aan het werk is, dan is ze in de keuken te vinden, waar ze de lekkerste taarten en koekjes bakt.

Meer van Vera