Koning Charles steunt politie-onderzoek naar broer Andrew
11 februari 2026
De onrust rond Andrew Mountbatten-Windsor houdt aan. Koning Charles heeft maandagavond besloten de politie te ondersteunen in het onderzoek dat in het Verenigd Koninkrijk naar zijn broer is gestart.
De Britse politie maakte maandag bekend een onderzoek te zijn begonnen naar Andrew Mountbatten-Windsor, naar aanleiding van beweringen dat hij als handelsgezant vertrouwelijke rapporten zou hebben gedeeld met Jeffrey Epstein.
Vertrouwelijke informatie gelekt
Volgens de politie draait het onderzoek om beweringen dat Andrew Mountbatten-Windsor, in zijn periode als speciaal handelsgezant van het Verenigd Koninkrijk tussen 2001 en 2011, vertrouwelijke rapporten zou hebben doorgespeeld aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. In die functie nam Andrew deel aan verschillende internationale handelsmissies. In de laatste jaren zou hij vertrouwelijke informatie over deze missies naar Epstein hebben doorgesluisd. Het gaat onder meer om details van Andrews reizen naar Singapore, Vietnam, China en Hongkong. Het is al langer bekend dat Andrew nauw contact had met Epstein.
Lees ook: Nieuwe e-mails onthullen paniekreactie Andrew rond Epstein-onthullingen
Steun van koning Charles
Na de bekendmaking van het politieonderzoek liet Buckingham Palace in een verklaring weten dat koning Charles het onderzoek steunt. Het hof stelde: ‘De koning heeft, zowel in woorden als door ongekende daden, zijn diepe bezorgdheid geuit over de aantijgingen die blijven opduiken met betrekking tot het gedrag van de heer Mountbatten-Windsor’. Daarnaast benadrukte het paleis: ‘Hoewel de claims in kwestie door de heer Mountbatten-Windsor moeten worden beantwoord, staan we klaar om de politie van Thames Valley te ondersteunen als zij contact met ons opneemt’. Het paleis liet verder weten dat koning Charles meeleeft met iedereen die slachtoffer is geworden ‘van alle vorm van misbruik’.
Nageroepen tijdens bezoeken
De kwestie raakt inmiddels ook koning Charles persoonlijk in het publieke debat. De afgelopen week werd de koning nageroepen over de banden die zijn broer had met Epstein. Tijdens bezoeken in het Verenigd Koninkrijk riep een toeschouwer: ‘Hoe lang wist je al over Andrew en Epstein?’. Daarna volgde boegeroep. Charles reageerde niet op de vraag.
Lees ook: William en Kate reageren op Epstein-onthullingen
Andrew verder in ongenade
In de nasleep van de nieuwe beschuldigingen wordt opnieuw duidelijk hoezeer Andrew Mountbatten-Windsor binnen de eigen familie in ongenade is gevallen. Waar het lange tijd ondenkbaar leek dat de Amerikaanse justitie hem ooit in handen zou krijgen, is zijn positie inmiddels veranderd: hij wordt niet langer beschermd door zijn formele aanspreektitel Zijne Koninklijke Hoogheid en is geen prins en hertog meer. Buckingham Palace maakte maandagavond uit zichzelf bekend mee te zullen werken aan elk politieonderzoek dat, in deze zaak en andere, naar Andrew zal worden ingesteld. In de tekst wordt daarnaast gesteld dat het paleis zich niet tot het uiterste zal inspannen om Andrew uit handen van justitie te houden wanneer uit onderzoeken blijkt dat er aanleiding is hem aan te houden.
Bron: Blauw Bloed. Foto: Max Mumby/Indigo/Getty Images
Uit andere media