
Buurman vertelt: “Koning Charles is geweldig als buurman”
16 mei 2025
We kennen koning Charles vooral van staatsbezoeken en werkbezoeken. Maar hoe is hij eigenlijk als buurman, ver weg van alle koninklijke verplichtingen?
Dankzij een openhartig interview van een buurtgenoot krijgen we een verrassend kijkje achter de schermen en op zijn geliefde buitenverblijf Sandringham.
Een koning tussen de bomen
Op het rustige platteland van Norfolk ligt Sandringham, een van Charles’ favoriete plekken. Hier trekt hij zich terug om te genieten van de natuur, frisse lucht en het planten van bomen. Volgens buren is de koning nauwelijks stil te krijgen.
Zijn buurman, al is dat op koninklijke schaal een paar kilometer verderop, is niemand minder dan David Cholmondeley, de 7e markies van Cholmondeley. In een gesprek met The Telegraph omschrijft hij Charles als een ‘geweldige buurman’. “Hij houdt van deze plek, van de rust en van alles wat groeit. En eerlijk gezegd lijkt hij nooit te stoppen. Hij is altijd bezig.”
Een huis met geschiedenis
Sandringham is meer dan zomaar een koninklijk vakantiehuis. De band tussen dit landgoed en de Britse koninklijke familie gaat terug tot 1862. Prins Albert, de echtgenoot van koningin Victoria, kocht het als cadeau voor hun zoon Albert Edward, de latere koning Edward VII.
Wat het huis bijzonder maakt, is de indeling. De gemeenschappelijke ruimtes zoals de salons en de balzaal zijn ruim en stijlvol, terwijl de slaapkamers juist klein en eenvoudig zijn. Gasten worden zo subtiel aangemoedigd om naar buiten te gaan, of zich in de bibliotheek of de tuinen te mengen in het gezelschap.

Charles beschermt Camilla’s rust
Naast Sandringham kocht Charles recent ook een woning vlak naast Ray Mill House – het privéhuis van Camilla bij Lacock. En nee, niet omdat hij nóg een huis nodig had. De koning legde er ruim 3 miljoen pond voor neer, alleen maar om te voorkomen dat het pand in handen zou vallen van feestvierders die het zouden verhuren voor lawaaierige evenementen.
Hij wilde simpelweg de rust van zijn vrouw én de buurt bewaren. Dat noemen we pas een attente buurman én een koninklijk gebaar van liefde.
Eenvoudig leven, koninklijke stijl
Dus hoe is Charles als buurman? Volgens de mensen die hem kennen van buiten de paleismuren: vriendelijk, actief en verrassend gewoon. Een man die graag in de tuin werkt, buren groet en zich inzet voor rust en natuur. Een koning met een schop in de hand en modder op zijn laarzen en dat maakt hem misschien juist extra bijzonder.
BEELD GETTYIMAGES
LEES OOK
Uit andere media