
Charles en Carl Gustaf planten boom in tuin van Windsor Castle
3 mei 2025
Koning Charles (76) en zijn Zweedse collega Carl Gustaf (79) zijn donderdag samen aan de slag gegaan in de tuin van Windsor Castle. Onder het toeziend oog van hun echtgenotes, koningin Camilla (77) en koningin Silvia (81), plantten de vorsten een jonge boom als teken van vriendschap.
Historische spade
Op Instagram is te zien hoe beide koningen met een schop aarde over de wortels scheppen. Carl Gustaf deed dat met een bijzonder historisch voorwerp: een spade die ooit werd gebruikt door zijn overgrootvader, koning Gustaf V, bij het planten van een eik samen met koning Edward VII in 1908.
‘De boom is een cadeau van de Zweedse koning en komt uit de koninklijke kwekerij van Slot Solliden, het zomerverblijf van de Zweedse koninklijke familie,’ klinkt het onder de video.
De koninginnen droegen ook hun steentje bij door het boompje water te geven met elk een eigen gieter.
Bekijk de beelden hieronder:
Cadeau ter ere van de kroning
De geplante Zweedse eik is een geschenk van Carl Gustaf en Silvia ter gelegenheid van de kroning van Charles en Camilla in 2023. De boom komt uit de tuinen van het zomerverblijf van het Zweedse koningspaar, Slot Solliden.
Lees ook: Prins Charles ‘zeer bezorgd’ over planeet
BEELD: THEROYALFAMILY
Uit andere media