Dag 2 Staatsbezoek Aan Tsjechie Máxima

Koningin Máxima alleen in Tsjechië: ‘Heb mijn man gemist’

Tijdens het staatsbezoek aan Tsjechië stond koningin Máxima er donderdag alleen voor. Koning Willem-Alexander keerde eerder terug naar Nederland vanwege de politieke situatie. Hoewel Máxima zich dapper hield, gaf ze toe haar man te hebben gemist.

Eenzaam fotomoment

Máxima blikte terug op het bezoek en benadrukte hoe goed de banden met Tsjechië zijn. Toch was het even slikken toen ze woensdag alleen op de foto moest. “Ik heb natuurlijk mijn man wel gemist, we hopen dat dit bij het volgende staatsbezoek niet gebeurt.” De koningin gaat verder: “Het was een beetje eenzaam daar op die brug. Het fotomoment, met name. Ik vind het normaal fantastisch naast mijn man te staan.

De tekst gaat verder onder de foto.

Staatsbezoek Aan Tsjechië
Staatsbezoek Aan Tsjechië

Lees ook: Koning breekt staatsbezoek aan Tsjechië af na val kabinet

Dat koning Willem-Alexander terug moest ‘vanwege de politieke situatie’, begreep de koningin. “We zijn heel dankbaar dat Tsjechië toch de flexibiliteit heeft getoond en dat dit wel mogelijk was.”

Máxima vond het vooral sneu voor haar man dat hij een aantal interessante ontmoetingen miste, zoals met Radio Free Europe. “Ik denk dat hij dat heel fijn had gevonden. Het ongelooflijke doorzettingsvermogen van die journalisten die tegen veel weerstand en uitdagingen hun werk blijven doen en toch objectieve informatie geven die veel bewoners van veel landen nodig hebben.”

De tekst gaat verder onder de foto.

Koningin Vervolgt Staatsbezoek Aan Tsjechië, Dag 2
Koningin Vervolgt Staatsbezoek Aan Tsjechië, Dag 2

Gelukkig stond ze er niet helemaal alleen voor. Ze werd namelijk vergezeld door een ‘hele aardige president met zijn vrouw.’

Lees ook: Zien: nieuwe beelden Máxima-serie gedeeld

Bekijk ook:

BEELD: ANP

LEES OOK

Lees meer Nederland

Uit andere media


Denise Delgado

Denise is een creatieve freelance journalist sinds 2015. Ze heeft European Studies gestudeerd aan de Haagse Hogeschool en Journalistiek aan KU Leuven campus Brussel. Denise is bedreven in het creëren van content en is een enthousiast, nieuwsgierig en vriendelijk persoon met een enorme wanderlust. Naast haar passie voor reizen, is ze gek op vechtsport, muziek, wijn en fietsen in de natuur.

Meer van Denise