Britse Koningspaar Ramadan Charles Camilla

Britse koningspaar helpt mee met voedselpakketten voor Ramadan

Koning Charles (76) en koningin Camilla (77) hebben woensdag in Londen geholpen bij het inpakken van voedselpakketten ter ere van de ramadan. Dat laat het hof in een video op Instagram zien.

Dadels voor de iftar

In restaurant Darjeeling Express werkt het koningspaar mee aan pakketten die tijdens de vastenmaand worden geschonken aan ziekenhuizen. De koning en koningin pakten dadels in, die worden gegeten bij de iftar, de maaltijd na zonsondergang.

‘Traditioneel worden dadels als eerste gegeten om het vasten bij zonsondergang te verbreken tijdens de ramadan,’ klinkt het onder de video. ‘Hun Majesteiten hielpen bij het inpakken van dadels die tijdens de heilige maand naar lokale ziekenhuizen worden gestuurd voor de iftar.’

Lees ook: Brits koningspaar dankbaar voor gastvrijheid Frankrijk

Het restaurant doneert tijdens de ramadan standaard voedselpakketten en de volledige maandopbrengst aan goede doelen, meldt het Britse hof. Het koningspaar sprak ook met gezinnen die worden ondersteund door Doorstep, een organisatie voor moslims in tijdelijk onderdak.

Ontmoetingen met de gemeenschap

Daarnaast ontmoetten ze moslima’s uit de sport-, kunst- en zakenwereld die hun plannen voor de ramadan deelden. Koning Charles sloot zijn bezoek af bij Imad’s Syrian Kitchen, waar hij in gesprek ging met Brits-Syrische filmmakers, artsen en liefdadigheidswerkers.

King Charles Iii And Queen Camilla Meet London Communities
Getty Images

Lees ook: Heisa rond bezoek Brits koningspaar aan Australië: ‘Een belediging’

BEELD: GETTY IMAGES/INSTAGRAM: @THEROYALFAMILY

Uit andere media


Denise Delgado

Denise is een creatieve freelance journalist sinds 2015. Ze heeft European Studies gestudeerd aan de Haagse Hogeschool en Journalistiek aan KU Leuven campus Brussel. Denise is bedreven in het creëren van content en is een enthousiast, nieuwsgierig en vriendelijk persoon met een enorme wanderlust. Naast haar passie voor reizen, is ze gek op vechtsport, muziek, wijn en fietsen in de natuur.

Meer van Denise