Britse koningspaar helpt mee met voedselpakketten voor Ramadan
28 februari 2025
Koning Charles (76) en koningin Camilla (77) hebben woensdag in Londen geholpen bij het inpakken van voedselpakketten ter ere van de ramadan. Dat laat het hof in een video op Instagram zien.
Dadels voor de iftar
In restaurant Darjeeling Express werkt het koningspaar mee aan pakketten die tijdens de vastenmaand worden geschonken aan ziekenhuizen. De koning en koningin pakten dadels in, die worden gegeten bij de iftar, de maaltijd na zonsondergang.
‘Traditioneel worden dadels als eerste gegeten om het vasten bij zonsondergang te verbreken tijdens de ramadan,’ klinkt het onder de video. ‘Hun Majesteiten hielpen bij het inpakken van dadels die tijdens de heilige maand naar lokale ziekenhuizen worden gestuurd voor de iftar.’
Lees ook: Brits koningspaar dankbaar voor gastvrijheid Frankrijk
Het restaurant doneert tijdens de ramadan standaard voedselpakketten en de volledige maandopbrengst aan goede doelen, meldt het Britse hof. Het koningspaar sprak ook met gezinnen die worden ondersteund door Doorstep, een organisatie voor moslims in tijdelijk onderdak.
Ontmoetingen met de gemeenschap
Daarnaast ontmoetten ze moslima’s uit de sport-, kunst- en zakenwereld die hun plannen voor de ramadan deelden. Koning Charles sloot zijn bezoek af bij Imad’s Syrian Kitchen, waar hij in gesprek ging met Brits-Syrische filmmakers, artsen en liefdadigheidswerkers.
Lees ook: Heisa rond bezoek Brits koningspaar aan Australië: ‘Een belediging’
BEELD: GETTY IMAGES/INSTAGRAM: @THEROYALFAMILY
Uit andere media