Prins Haakon Noorwegen Regentschap Werk

Kroonprins Haakon trekt drie dagen de natuur in

De Noorse kroonprins Haakon (52) brengt volgende week drie dagen door in Nationaal Park Jostedalsbreen. Daar gaat hij wandelen over een gletsjer en overnachten in een tent. Dat maakt het Noorse hof bekend.

Beschermheer

Zijn bezoek start op 1 september met een natuurdag voor kinderen en jongeren uit de omgeving. Deze activiteit staat in het teken van het jaar van de buitenactiviteiten, waarvan Haakon beschermheer is.

De tekst gaat verder onder de foto.

Norwegian Royals Visit Fredrikstad
Mette-Marit en Haakon in Fredrikstad (2021)

Lees ook: Kroonprins Haakon geeft update over situatie rondom stiefzoon Marius

Op dag twee staat een lange wandeling op het programma, samen met leden van de Noorse trekkingvereniging. De kroonprins sluit zijn avontuur op 3 september af met een bijeenkomst over moerassen.

Grootste gletsjer van Noord-Europa

Jostedalsbreen, opgericht in 1991, is met 1310 vierkante kilometer het grootste nationale park van Noorwegen en herbergt de grootste gletsjer van Noord-Europa.

Global Warming Is Accelerating The Melting Of Norway's Glaciers
De Boyabreen-gletsjer is een uitloper van de enorme Jostedalsbreen, de grootste gletsjer van het vasteland van Europa.

Bekijk ook:

BEELD: GETTY IMAGES

LEES OOK

Uit andere media


Denise Delgado

Denise is een creatieve freelance journalist sinds 2015. Ze heeft European Studies gestudeerd aan de Haagse Hogeschool en Journalistiek aan KU Leuven campus Brussel. Denise is bedreven in het creëren van content en is een enthousiast, nieuwsgierig en vriendelijk persoon met een enorme wanderlust. Naast haar passie voor reizen, is ze gek op vechtsport, muziek, wijn en fietsen in de natuur.

Meer van Denise