prins Berhnard

Rel rond prins Bernhard jr.: beslag gelegd op woning na conflict over aangrenzend AZC

Prins Bernhard jr. ligt onder een vergrootglas vanwege een vastgoedkwestie. Het draait het om een bedrijventerrein in Bussum, dat zijn bedrijf Pinnacle recent aankocht. 

Prins Bernhard jr., die zijn zakenimperium samen met twee partners runt, betaalde ruim 5,5 miljoen euro voor het terrein. Maar kort na de deal kwam er onverwacht nieuws: op het perceel direct naast zijn nieuwe investering komt een tijdelijk opvangcentrum voor zo’n 300 asielzoekers.

Zorgen ontstaan

Hoewel het opvangen van mensen op de vlucht een maatschappelijke verantwoordelijkheid is, zouden er volgens ingewijden zorgen zijn ontstaan bij Bernhard jr. over de mogelijke impact op de waarde van zijn net aangekochte terrein. De prins zou verrast zijn geweest door het plan, dat kort na de koop werd aangekondigd door de gemeenteraad.

Prins Bernard Jr rijk
Prins Bernhard Jr

Beslaglegging 

De situatie escaleerde toen hij via de rechter beslag liet leggen op de privéwoning van verkoper Hans van der Eijk. Zijn stelling: de verkoper moet vóór de transactie al op de hoogte zijn geweest van het geplande asielzoekerscentrum, aangezien hij óók eigenaar is van het naastgelegen pand waar de opvang zal plaatsvinden.

Handelen uit zakelijk belang

Vanuit zijn kant lijkt de prins vooral te handelen uit zakelijk belang: had hij geweten van de opvangplannen, dan had hij mogelijk andere keuzes gemaakt of een lagere prijs onderhandeld. Inmiddels is er dan ook sprake van een miljoenenconflict dat mogelijk nog een juridisch staartje krijgt.

Het voorval roept vragen op over transparantie in vastgoeddeals, maar ook over hoe belangen van investeerders zich verhouden tot bredere maatschappelijke keuzes. Eén ding is zeker: de zaak rond prins Bernhard jr. zal voorlopig nog niet uit de schijnwerpers verdwijnen.

BEELD ANP

LEES OOK

Lees meer Nederland

Uit andere media


Vera Guldemeester

Vera Guldemeester werkt sinds 2023 als freelance redacteur bij Royalty Online en creëert content over royals in het binnen- en buitenland. Ze heeft een passie voor schrijven, reizen en eten. Als ze niet aan het werk is, dan is ze in de keuken te vinden, waar ze de lekkerste taarten en koekjes bakt.

Meer van Vera