Foto’s! Prinsjesdag 2025: Koninklijke balkonscène op Paleis Noordeinde
16 september 2025
Vandaag is het Prinsjesdag! En natuurlijk hoort daar traditiegetrouw de balkonscène bij op Paleis Noordeinde. Wij verzamelden de mooiste foto’s van het koninklijk gezelschap!
Eerst vertrok de koninklijke stoet richting de Koninklijke Schouwburg, waar koning Willem-Alexander de troonrede uitsprak. Net als vorig jaar reed het gezelschap in de Glazen Koets, met koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia voorop. Na het voorlezen van de troonrede in de Koninklijke Schouwburg keerde koning Willem-Alexander met zijn gezin terug naar Paleis Noordeinde voor de traditionele balkonscène.
Lees ook: Prinses Alexia voor het eerst aanwezig op Prinsjesdag
Ariane voor het eerst aanwezig
Voor prinses Ariane was het een bijzonder moment: zij verscheen dit jaar voor het eerst op het balkon, samen met koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Amalia, prinses Alexia, prins Constantijn en prinses Laurentien.
De tekst gaat verder onder de foto’s.
Lees ook: Bijna Prinsjesdag: test je koetskennis!
Lees ook: Alles wat je moet weten over Prinsjesdag
Met een korte zwaai naar het publiek sloten de royals het officiële gedeelte van Prinsjesdag feestelijk af.
Bekijk ook:
BEELD: ANP
LEES OOK
Uit andere media