
Koning Willem-Alexander over Trumps logeerpartij: ‘Het was fantastisch’
25 juni 2025
Koning Willem-Alexander (58) kijkt met plezier terug op het verblijf van de Amerikaanse president Donald Trump (79) op Paleis Huis ten Bosch. De president logeerde daar dinsdagavond op uitnodiging van de koning en koningin.
“Het was fantastisch om de Amerikaanse president gastvrijheid te kunnen bieden,” zei koning Willem-Alexander tegen RTL Boulevard. “Het was een hele mooie dag en een hele mooie avond voor de NAVO en voor Nederland.” Veel bijzonders aan de ochtend zelf was er overigens niet, grapte de koning. Hij is naar eigen zeggen ‘gewoon opgestaan zoals normaal’, omdat Trump aan de andere kant van het paleis sliep.
De tekst gaat verder onder de Instagram-post.
Lees ook: President Trump slaapt bij koning Willem-Alexander in paleis Huis ten Bosch
Op de vraag of het laat is geworden, bleef de koning discreet: “Wat binnen het paleis gebeurt, blijft binnen het paleis,” zei hij met een glimlach. Wel benadrukte hij dat het diner met de NAVO-staatshoofden en regeringsleiders bijzonder geslaagd was. “Ik denk dat we iedereen goed voorbereid hebben op een ontspannen en op een Nederlandse manier iedereen welkom hebben geheten. Ik denk dat dat goed is voor de top.”
Ook prinses Amalia was aanwezig bij het diner die er graag zelf bij wilde zijn. “Ze heeft goede gesprekken gehad, ze vond het heel erg leuk. Ze kan het makkelijk aan, ze is een hele goede medegastvrouw voor ons.”
Lees ook: Binnenkijken bij het diner van de Oranjes met wereldleiders
Bekijk ook:
BEELD: ANP/INSTAGRAM: @KONINKLIJKHUIS
LEES OOK
Uit andere media