Gezin van Deense prins Joachim en prinses Marie

© ANP - Royals by Robin

Graaf Henrik blaast 17 kaarsjes uit: Deense hof deelt nieuwe foto

Graaf Henrik blaast maandag 17 kaarsjes uit. Ter gelegenheid van deze feestelijke dag deelt het Deense hof een nieuwe foto van de zoon van prins Joachim (56) en prinses Marie (50).

Foto met zusje

De foto is afgelopen zaterdag genomen tijdens de confirmatie van gravin Athena, het 14-jarige zusje van Henrik. Op de foto staat hij samen met zijn zusje, gehuld in een donker pak met een blauwe stropdas. 

Henrik is de derde zoon van prins Joachim, de jongere broer van koning Frederik. Prins Joachim heeft met zijn ex-vrouw nog twee andere zonen: Nikolai en Felix. 

Tekst gaat verder onder het Instagram bericht.

Lees ook: 7 leuke weetjes over koning Frederik van Denemarken 

Van prins naar graaf

Tot 2022 mochten Henrik en zijn broers en zusje zichzelf ‘prins’ en ‘prinses’ noemen. Maar het Deense hof besloot dat zij nu alleen nog graaf en gravin van Monpezat zijn. Dit werd besloten, omdat in 2008 bekend werd gemaakt dat alleen nog eerstgeborenen van troonopvolgers prins of prinses worden. Prins Joachim liet destijds weten dat zijn kinderen ‘zich verstoten’ voelden en dat het nieuws ‘als donderslag bij heldere hemel’ kwam. “Ze begrijpen niet waarom hun identiteit van hen is afgenomen”, zei een woordvoerder van prins Joachim.

Uit andere media