Koningspaar zingt mee met schoolkinderen tijdens bezoek aan Miami
15 april 2026
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn dinsdag op muzikale wijze ontvangen op een basisschool in Miami. Tijdens hun bezoek aan de Henry Mack School zongen ze samen met leerlingen een lied mee. Daarmee ging hun programma in de stad van start.
Nederlandse volkslied
Bij aankomst werd het koningspaar welkom geheten door de schoolband. De koning reageerde enthousiast op het optreden en even later speelde het schoolorkest ook de melodie van het Nederlandse volkslied.
Langs de route stonden leerlingen klaar met vlaggetjes en zelfgemaakte welkomstborden. Een van de kinderen vroeg Máxima waar haar kroon was gebleven, waarop de koningin lachend antwoordde dat ze die thuis had gelaten.
Koningspaar zingt mee
Later zongen de leerlingen het nummer Die With a Smile van Bruno Mars en Lady Gaga. Willem-Alexander en Máxima deden zichtbaar mee en moedigden de kinderen enthousiast aan.
De tekst gaat verder onder de Instagram-post.
Lees ook: Koningspaar viert 200-jarig bestaan Koninklijk Conservatorium
De school werkt samen met kunstenaars uit Nederland en het Caribische deel van het Koninkrijk. Tijdens het bezoek kreeg het koningspaar drie muurschilderingen te zien, met uitleg over hoe die samen met leerlingen tot stand zijn gekomen.
Ook was er een demonstratie met een spuitbus, waarbij een kunstenaar met een knipoog opmerkte dat je vroeger snel moest werken om niet opgepakt te worden. Tot slot kreeg het koningspaar portretten overhandigd die door leerlingen zelf waren gemaakt. Die mochten Willem-Alexander en Máxima mee naar huis nemen.
Bekijk ook:
LEES OOK
Uit andere media