Dít zijn de grootste schandalen van Sarah Ferguson
27 maart 2026
Sarah Ferguson, beter bekend als Fergie, ligt opnieuw onder vuur. In de nieuwe serie The Lady duikt de voormalige hertogin van York op als bijfiguur in het waargebeurde verhaal van haar oud-kleedster Jane Andrews, die werd veroordeeld voor moord op haar ex-vriend. Maar dat is nog maar één hoofdstuk uit een leven dat al decennialang wordt overschaduwd door ophef, gênante onthullingen en omstreden connecties.
De dramaserie speelt zich af vanaf het einde van de jaren tachtig en laat zien hoe Sarah Ferguson en Jane Andrews destijds met elkaar omgingen. Fergie wordt neergezet als een vertrouwelinge van haar medewerkster, terwijl ze zelf klaagt over de harde behandeling door de tabloids. Opvallend is wel dat een van de grootste en zwaarste controverses uit haar leven buiten beeld blijft: haar band met Jeffrey Epstein.
Lees ook: Nieuwe dramaserie duikt in verhaal ‘moordende assistent’ Sarah Ferguson
Juist die kwestie zorgt momenteel opnieuw voor veel commotie rond Sarah Ferguson én haar ex-man prins Andrew. In de Verenigde Staten klinkt inmiddels de roep dat Ferguson onder ede zou moeten verklaren over wat zij wist van Epstein en diens netwerk. Daarbij wordt gewezen op hun nauwe contact, de lovende woorden die zij in het verleden over hem uitsprak en de financiële hulp die hij haar zou hebben gegeven.
De nasleep van die onthullingen raakt ook de serie. Actrice Natalie Dormer, die Sarah Ferguson speelt, liet na afloop van de opnames weten dat nieuwe informatie over Fergie’s gedrag het voor haar onmogelijk maakte om zich nog met de voormalige hertogin te vereenzelvigen. Daarom besloot ze niet mee te werken aan de promotie van het project.
De tekst gaat verder onder de Instagram-video.
Stemming sloeg snel om
Toch begon het openbare leven van Sarah Ferguson al veel eerder schoksgewijs te verlopen. Na haar huwelijk met prins Andrew in 1986 werd ze aanvankelijk gezien als een frisse, moderne verschijning binnen het Britse koningshuis. Net als prinses Diana gaf ze de royals een jonger en toegankelijker gezicht. Maar al snel sloeg de stemming om. Haar uiterlijk, kledingstijl en uitbundige karakter werden geregeld belachelijk gemaakt in de Britse pers.
Fergie op vakantie met haar financieel adviseur
Een van de bekendste relletjes volgde in de zomer van 1992. Enkele maanden nadat bekend was geworden dat Sarah en Andrew uit elkaar gingen, publiceerde de Daily Mirror foto’s van Fergie op vakantie in Saint-Tropez met haar financieel adviseur John Bryan. Op de beelden was te zien hoe hij haar tenen kuste, wat wereldwijd voor opschudding zorgde. De foto’s verschenen op de voorpagina terwijl Sarah op dat moment met andere leden van de koninklijke familie in Balmoral verbleef. Zelf vertelde ze later dat de ontbijtstemming daar op slag was verdwenen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Financiële problemen
Naast liefdesperikelen kreeg Ferguson ook vaak te maken met financiële problemen. Volgens biograaf Andrew Lownie zou zij in de jaren negentig miljoenen ponden schuld hebben opgebouwd. In 2010 kwam daar opnieuw een groot schandaal bij, toen de inmiddels verdwenen Britse tabloid News of the World haar met een verborgen camera filmde. Daarop was te zien hoe zij tegen een vermeende zakenman zei dat ze tegen betaling toegang tot prins Andrew kon regelen. Voor een bedrag van 500.000 pond zou volgens haar ‘elke deur’ open kunnen gaan. Ook werd vastgelegd dat ze een flinke contante aanbetaling aannam. Later sprak Ferguson van een ernstige inschattingsfout, al benadrukte ze dat Andrew nergens van wist.
De tekst gaat verder onder de foto.
Banden met Jeffrey Epstein
Toch weegt geen enkele rel zo zwaar als haar relatie met Jeffrey Epstein. Volgens verschillende onthullingen bleef Ferguson hem publiekelijk prijzen, zelfs nadat hij in 2008 in de Verenigde Staten was veroordeeld voor het benaderen van een minderjarige voor prostitutie. In opgedoken e-mails zou Ferguson plannen hebben gemaakt om hem samen met haar dochters te ontmoeten. Ook zou ze hem hebben gevraagd haar werk te verschaffen in een periode waarin ze zelf financieel in de knel zat.
Lees ook: Na Andrew verliest ook Sarah Ferguson titel in York
Extra pijnlijk was dat in latere berichten naar buiten kwam dat Ferguson Epstein in 2011 nog een ‘geweldige vriend’ noemde, terwijl ze kort daarvoor juist publiekelijk had gezegd dat contact met hem een enorme vergissing was geweest en dat ze niets meer met hem te maken wilde hebben. Haar woordvoerder stelde later dat die vriendelijke toon bedoeld was om escalatie te voorkomen, nadat Epstein haar onder druk zou hebben gezet en met juridische stappen zou hebben gedreigd.
Reputatieschade
De gevolgen van de Epstein-onthullingen waren groot. Meerdere goede doelen verbraken de banden met Sarah Ferguson, en ook haar eigen stichting, Sarah’s Trust, ging voorlopig dicht. Tot nu toe is Ferguson zelf niet beschuldigd van strafbare feiten in verband met Epstein, maar de reputatieschade is aanzienlijk.
Ondertussen lijkt Fergie zich volgens Britse media tijdelijk te hebben teruggetrokken. Ze zou tijd hebben doorgebracht in de Franse Alpen en de Verenigde Arabische Emiraten, terwijl ze nadenkt over haar volgende stap. Naar verluidt wil ze terugkeren naar het Verenigd Koninkrijk, weer gaan werken en financieel opnieuw op eigen benen staan. Daarbij zou ze ook meer afstand willen nemen van prins Andrew.
Lees ook: Zó probeert Sarah Ferguson uit het oog van het publiek te blijven na Epstein-ophef
Of dat genoeg is om haar imago nog te herstellen, blijft de vraag. Sarah Ferguson is inmiddels al decennialang verwikkeld in ophef, van gênante privémomenten en geldproblemen tot uiterst gevoelige connecties. En hoewel ze vaker is teruggekomen na een rel, lijkt de publieke tolerantie voor ‘Fergie’s’ uitglijders kleiner dan ooit.
Bekijk ook:
BEELD: ANP
Uit andere media