Kroonprins Haakon geeft update gezondheid koning Harald: ‘Aan de beterende hand’
2 maart 2026
Kroonprins Haakon heeft maandag een bemoedigende update gegeven over de gezondheid van koning Harald. Volgens de Noorse troonopvolger gaat het beter met de 89-jarige vorst, die vorige week tijdens een vakantie op Tenerife werd opgenomen.
Reageert goed
Haakon sprak met journalisten tijdens een bezoek aan het Noors Instituut voor Internationale Betrekkingen (NUPI) in Oslo. “Hij reageert goed op de behandeling. We zijn daar blij mee en dankbaar voor alle betrokkenheid die we de afgelopen dagen hebben ontvangen,” zei de kroonprins. “Het lijkt erop dat hij nu aan de beterende hand is, dus dat is fijn.”
Lees ook: Noorse koning Harald ontslagen uit ziekenhuis: ‘Snel hersteld’
geen duidelijkheid over terugkeer
Op de vraag wanneer koning Harald weer naar huis kan, wilde Haakon niet ingaan. De koning werd vorige week opgenomen in een ziekenhuis op Tenerife, waar hij samen met koningin Sonja verbleef. Harald kampte met een huidinfectie en uitdrogingsverschijnselen. Donderdag werd hij ontslagen uit het ziekenhuis. Het hof komt naar verwachting maandag met een nieuwe update.
Lees ook: Kroonprins Haakon geeft update over situatie rondom stiefzoon Marius
Onrustige periode Noorse hof
De gezondheidssituatie speelt zich af in een periode waarin er de afgelopen tijd veel aandacht is geweest voor ontwikkelingen binnen het Noorse koningshuis. Bekijk de video hieronder:
Lees ook: Kroonprins Haakon uit zorgen over Midden-Oosten
BEELD: ANP
LEES OOK
Uit andere media