Koning Felipe En Koningin Letizia Getty Images

© Getty Images

Koning Felipe en koningin Letizia bij inzegening Sagrada Família

Een bijzonder moment woensdagavond in Barcelona. Paus Leo zegende daar de Jezus Christustoren van de basiliek Sagrada Família in, waarmee het bouwwerk officieel geopend is. Koning Felipe en koningin Letizia konden natuurlijk niet ontbreken bij dit bijzondere moment. Zij waren aanwezig bij de mis voorafgaand aan de inzegening. 

Paus Leo XIV in Spanje

Paus Leo XIV kwam dit weekend al aan in Spanje, waar koning Felipe en koningin Letizia hem ontvingen op het vliegveld. Samen vertrokken ze naar het Koninklijk Paleis waar ook hun dochters Leonor en Sofia zich bij het gezelschap aansloten. Op zondag was er een mis, waarna de paus doorreisde naar Barcelona. 

Meesterwerk

Voorafgaand aan de inzegening van de Sagrada Família was er een mis waar ook het Spaanse koningspaar bij aanwezig was. De paus noemde het bouwwerk een meesterwerk van ‘steen, kleuren en licht’.

Tekst gaat verder onder het Instagram bericht.

Letizia van Spanje foto van ANP
Lees ook

3x Letizia van Spanje in een powersuit

Outfit van koningin Letizia

Koningin Letizia droeg een witte jurk die ze eerder aan had tijdens de inauguratie van de paus op 28 mei 2025. Het is een elegante japon met een eenvoudige pasvorm en een draperie bij de schouder. 

Sagrada Família

De eerste steen van de Sagrada Família werd in 1882 gelegd. De laatste toren De Torre de Jesucristo, oftewel de Jezus Christustoren, werd afgelopen februari voltooid. De inzegening van de basiliek viel samen met de honderdste sterfdag van Antoni Gaudí, de architect van de kerk. Het plan was jarenlang dat de kerk op die datum af zou zijn, maar naar verwachting zullen de werkzaamheden nog tien jaar duren.

Koningin Letizia is topfit. Ze traint erg hard en eerder bleek zelfs dat haar fitness-regime zo’n 200.000 euro per jaar kost.

BRON: BLAUW BLOED

Uit andere media