Koningin Margrethe na maanden afwezigheid terug aan het werk
8 oktober 2026
Koningin Margrethe heeft zich na bijna drie maanden weer laten zien bij een officiële gelegenheid van de Deense koninklijke familie. De 86-jarige koningin was aanwezig bij een jubileumconcert in de Slotskirke van Frederiksborg.
Daar vierde de kerk haar 300-jarig bestaan. Koningin Margrethe werd vergezeld door haar zoon, koning Frederik, zijn vrouw koningin Mary en haar zus Benedikte.
Jubileumconcert in slotkerk
Op beelden die het Deense hof heeft gedeeld, is te zien dat het gezelschap plaatsneemt in de kerk. Ook is vastgelegd hoe koningin Margrethe zichtbaar enthousiast applaudisseert voor de muzikanten. Het orkest en meisjeskoor brachten muziek ten gehore uit de periode rond de bouw van de slotkerk. De kerk werd in 1726 ingewijd op de verjaardag van koning Frederik IV, op 11 oktober.
Tekst gaat verder onder de post.
Afwezig door gezondheid
Koningin Margrethe had de afgelopen maanden geen officiële taken vervuld vanwege haar gezondheid. In september werd de koningin nog opgenomen in het ziekenhuis nadat zij onwel was geworden. Sindsdien ontving zij op paleis Fredensborg wel al een speciale ereprijs van het vrouwenblad ALT for damerne.
LEES OOK
Uit andere media