Royalty Magazine

Afspraak is afspraak

Door Marc van der Linden

Jaren geleden werd de mediacode ingesteld. Daarover is sindsdien veel te doen geweest. Er zijn processen gevoerd en heel veel discussies geweest, maar uiteindelijk hebben de Oranjes toch hun zin gekregen. Alle foto’s die er van de leden van de koninklijke familie te zien zijn, worden in scène gezet en zorgvuldig geregisseerd. Ik vind dat niet slim, omdat er zo veel spontaniteit verloren is gegaan. De meeste Nederlanders vonden het best leuk om te zien dat Máxima af en toe ook gewoon naar de Hema gaat om kinderkleren te kopen of dat Willem-Alexander met vrienden op een terrasje zit. Maar dat kan dus niet meer. Ik zal u niet vermoeien met een nieuwe discussie daarover, want ik heb al lang geaccepteerd dat de mediacode onomkeerbaar is. Maar tegelijkertijd is het wel goed u eens te melden dat een deel van de koninklijke familie zich niet meer houdt aan de belofte om in ruil voor het houden aan de mediacode af en toe mee te werken aan fotomomenten. En dan heb ik het niet over Willem-Alexander en Máxima.

Lees meer »

Weer kleindochter voor Farah Diba

Overleden zoon zorgt voor verrassing

Vrijdag 26 Augustus 2011 at 4:48 pm.

Reza Pahlavi, de oudste zoon van wijlen de Sjah van Iran en Farah Diba, kwam deze week met een opvallende mededeling. 'Namens mijn familie maak ik aan onze landgenoten en vrienden de geboorte van Iryana Leila, dochter van onze geliefde Alireza, op 26 juli 2011 bekend,' aldus de Iraanse troonpretendent. Prins Alireza, die in januari zelfmoord pleegde, zorgde daarmee postuum voor een nieuwe telg van de in ballingschap levende keizerlijke familie van Iran. De moeder van het kind, Raha Didevar, was de vriendin van prins Alireza op het moment van zijn overlijden. Hoewel ze niet met de prins getrouwd was, is haar dochter nu wel erkend door de keizerlijke familie. En daarmee zou ze, als kleindochter van de vroegere sjah, automatisch de titel van Vala Gohari (vergelijkbaar met prinses) mogen voeren. Voor Farah Diba is de geboorte een klein lichtpunt in een verder zeer tragisch verlopen leven. Na de vlucht uit Iran verloor de voormalige keizerin twee kinderen. Dochter Leila stierf tien jaar geleden aan een combinatie van alcohol en tabletten. Zoon Alireza maakte begin dit jaar een einde aan zijn leven. Hoewel Farah zich inmiddels weer in het openbaar laat zien, is zij getekend door het verdriet. Zij wil echter blijven strijden voor de mensen in Iran en hoopt daar ooit te kunnen terugkeren. Farah woont in Parijs, maar brengt steeds meer tijd door in Amerika, waar haar oudste zoon en dochter en haar drie kleindochters wonen.

Geen reacties


(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Het geluk van prinses Carolina

Juan Carlos' gouden jaar wordt rampjaar
 
Emotionele Koninginnedag

Koningin Beatrix in Oranienbaum

Alles over de doop van prinses Estelle

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl