Royalty Magazine

Afspraak is afspraak

Door Marc van der Linden

Jaren geleden werd de mediacode ingesteld. Daarover is sindsdien veel te doen geweest. Er zijn processen gevoerd en heel veel discussies geweest, maar uiteindelijk hebben de Oranjes toch hun zin gekregen. Alle foto’s die er van de leden van de koninklijke familie te zien zijn, worden in scène gezet en zorgvuldig geregisseerd. Ik vind dat niet slim, omdat er zo veel spontaniteit verloren is gegaan. De meeste Nederlanders vonden het best leuk om te zien dat Máxima af en toe ook gewoon naar de Hema gaat om kinderkleren te kopen of dat Willem-Alexander met vrienden op een terrasje zit. Maar dat kan dus niet meer. Ik zal u niet vermoeien met een nieuwe discussie daarover, want ik heb al lang geaccepteerd dat de mediacode onomkeerbaar is. Maar tegelijkertijd is het wel goed u eens te melden dat een deel van de koninklijke familie zich niet meer houdt aan de belofte om in ruil voor het houden aan de mediacode af en toe mee te werken aan fotomomenten. En dan heb ik het niet over Willem-Alexander en Máxima.

Lees meer »

Column: Excentrieke prinses

Door Marc van der Linden

Woensdag 23 Maart 2011 at 10:56 am.

Toen ik begon als royaltyjournalist ging er nauwelijks een maand voorbij of er was wel een nieuw schandaal of drama te melden rond het Monegaskische vorstenhuis. De prinsessen Stéphanie en Caroline zorgden er persoonlijk voor dat ik in het begin van mijn carrière tienduizenden en misschien wel honderdduizenden woorden over hun levens heb geschreven. Vooral prinses Stéphanie leverde veel stof tot schrijven. Ze was het enfant terrible van de Europese royalty, maar óók de enige prinses die onze eigen Willem-Alexander wel een beetje zag zitten. Alle drama's en schandalen zorgden ervoor dat Monaco veel in het nieuws kwam en dat is de afgelopen jaren wel flink veranderd. Het huwelijk van prins Albert, deze zomer, moet nu zorgen voor nieuwe (en positievere) aandacht voor het op één na kleinste land ter wereld.

Voor de prins en zijn bruid is te hopen dat ze gelukkig worden, maar wie naar de geschiedenis van de Grimaldi's kijkt, weet dat er maar weinig kans op is. Niet alleen de levens van Stéphanie en Caroline werden overschaduwd door drama's en schandalen, ook die van de vrouwen uit eerdere generaties van hun familie.

Afgelopen week stierf prinses Antoinette van Monaco op 90-jarige leeftijd. Voor de meesten is zij onbekend, maar dat is wel eens anders geweest. Jarenlang gold ze als de First Lady van Monaco, maar die functie moest ze afstaan toen Grace Kelly ten tonele verscheen en trouwde met Antoinette's broer Rainier. Vóór deze verbintenis had Antoinette al met succes Gisèle Pascal, de grote liefde van haar broer, weggepest door allerlei valse geruchten over haar te verspreiden. Antoinette verzon onder andere dat Gisele onvruchtbaar was en Rainier dus geen kinderen kon geven. De prins verbrak daarop zijn verkering met de actrice en werd later verliefd op Grace Kelly. Antoinette werkte ook haar tegen en hoewel Grace het keiharde Hollywood gewend was, schrok zij zo van het gedrag van haar toekomstige schoonzus dat ook zij overwoog Monaco te verlaten voordat het tot een huwelijk was gekomen.

Maar Rainier zette dit keer door en zijn zus, die zelf op de troon wilde komen, werd door hem verbannen uit Monaco. Het duurde lang voordat broer en zus zich verzoenden. Pas na de dood van Grace was Antoinette weer welkom aan het Monegaskische Hof en tot enkele jaren geleden zagen we haar soms bij grote gala's als het Rozenbal. Jaren geleden citeerde een Franse krant een voormalige medewerkster van Antoinette, die de prinses ’compleet gestoord’ noemde. Maar ook voor royals geldt het spreekwoord: over de doden niets dan goeds. Laten we het er dus maar op houden dat prinses Antoinette van Monaco (1920-2011) zeer excentriek was...

Geen reacties


(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Het geluk van prinses Carolina

Juan Carlos' gouden jaar wordt rampjaar
 
Emotionele Koninginnedag

Koningin Beatrix in Oranienbaum

Alles over de doop van prinses Estelle

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl