Royalty Magazine

Afspraak is afspraak

Door Marc van der Linden

Jaren geleden werd de mediacode ingesteld. Daarover is sindsdien veel te doen geweest. Er zijn processen gevoerd en heel veel discussies geweest, maar uiteindelijk hebben de Oranjes toch hun zin gekregen. Alle foto’s die er van de leden van de koninklijke familie te zien zijn, worden in scène gezet en zorgvuldig geregisseerd. Ik vind dat niet slim, omdat er zo veel spontaniteit verloren is gegaan. De meeste Nederlanders vonden het best leuk om te zien dat Máxima af en toe ook gewoon naar de Hema gaat om kinderkleren te kopen of dat Willem-Alexander met vrienden op een terrasje zit. Maar dat kan dus niet meer. Ik zal u niet vermoeien met een nieuwe discussie daarover, want ik heb al lang geaccepteerd dat de mediacode onomkeerbaar is. Maar tegelijkertijd is het wel goed u eens te melden dat een deel van de koninklijke familie zich niet meer houdt aan de belofte om in ruil voor het houden aan de mediacode af en toe mee te werken aan fotomomenten. En dan heb ik het niet over Willem-Alexander en Máxima.

Lees meer »

Koningin vliegt naar Oman voor diner

Beatrix, Willem-Alexander en Máxima dineren met sultan Oman

Dinsdag 08 Maart 2011 at 12:59 pm.

Anders dan in Nederland is in Oman het bezoek van koningin Beatrix aan sultan Qaboos geen belangrijk nieuws. In het land zijn namelijk andere zaken aan de orde van de dag, zoals het ontslag van een deel van het kabinet. Maar toch is er in bijna alle kranten wel iets te lezen over het diner dat de sultan vandaag houdt en waaraan koningin Beatrix, prins Willem-Alexander en prinses Máxima aanschuiven. Vanmiddag zal het koninklijk gezelschap met de KBX, het regeringstoestel, op het vliegveld van Muscat landen. De vicepremier, de minister van Cultuur en de minister van Hoger Onderwijs zullen het gezelschap daar ontvangen. In de koninklijke aankomstsuite wordt een theeceremonie gehouden. Morgenochtend vliegt het gezelschap door naar Qatar. Het staatsbezoek dat daar gepland was, zal gewoon doorgaan.

In Nederland stuit het privédiner van de koningin met de sultan van Oman nog altijd op onbegrip. Wilders (PVV) noemt de sultan een 'abjecte dictator', terwijl Van Gent (GroenLinks) het een principekwestie vindt: 'het land is geen democratie'. Oorspronkelijk zou de koningin een staatsbezoek brengen, maar in goed overleg is vanwege de huidige situatie in Oman besloten om spoedig een nieuwe datum te zoeken.

Geen reacties


(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Het geluk van prinses Carolina

Juan Carlos' gouden jaar wordt rampjaar
 
Emotionele Koninginnedag

Koningin Beatrix in Oranienbaum

Alles over de doop van prinses Estelle

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl