Royalty Magazine

Afspraak is afspraak

Door Marc van der Linden

Jaren geleden werd de mediacode ingesteld. Daarover is sindsdien veel te doen geweest. Er zijn processen gevoerd en heel veel discussies geweest, maar uiteindelijk hebben de Oranjes toch hun zin gekregen. Alle foto’s die er van de leden van de koninklijke familie te zien zijn, worden in scène gezet en zorgvuldig geregisseerd. Ik vind dat niet slim, omdat er zo veel spontaniteit verloren is gegaan. De meeste Nederlanders vonden het best leuk om te zien dat Máxima af en toe ook gewoon naar de Hema gaat om kinderkleren te kopen of dat Willem-Alexander met vrienden op een terrasje zit. Maar dat kan dus niet meer. Ik zal u niet vermoeien met een nieuwe discussie daarover, want ik heb al lang geaccepteerd dat de mediacode onomkeerbaar is. Maar tegelijkertijd is het wel goed u eens te melden dat een deel van de koninklijke familie zich niet meer houdt aan de belofte om in ruil voor het houden aan de mediacode af en toe mee te werken aan fotomomenten. En dan heb ik het niet over Willem-Alexander en Máxima.

Lees meer »

Prinsje en prinsesje geboren in Denemarken

Mary is bevallen van tweeling

Zaterdag 08 Januari 2011 at 1:52 pm.

In het Rigshospitalet in Kopenhagen is prinses Mary bevallen van een zoontje en een dochtertje. 'Het is een wonder,' roept de Deense kroonprins, 'maal twee!' De trotse vader vertelt op de persconferentie dat het net zo spannend was als de eerste keer. 'Ik was erbij, bij elke seconde. Het zijn de mooiste momenten van je leven.' Volgens het Zweedse blad Ekstra Bladet is het paar om 07.00 uur zaterdagochtend bij het ziekenhuis gearriveerd. Om 10.30 uur gebeurde het eerste 'wonder' en werd het prinsje geboren. Hij meet 47 centimeters en weegt 2674 gram. 26 Minuten later, om 10.56 uur, werd het prinsesje geboren. Zij weeg 2554 gram is 46 centimeter lang. 'Moeder en kinderen maken het goed,' meldt het Deense hof.

Het is in Denemarken gebruikelijk dat de namen van het nieuwe prinsje en prinsesje pas bij de doop, enkele maanden na de geboorte, wordt bekendgemaakt. Het is daarom nog even wachten op de namen. Met name in Australië - Mary is een geboren Tasmaanse - houdt de naamgeving de gemoederen bezig. Zij zijn ervan overtuigd dat deze kinderen een naam krijgen die naar Mary's achtergrond zullen verwijzen.

Geen reacties


(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Het geluk van prinses Carolina

Juan Carlos' gouden jaar wordt rampjaar
 
Emotionele Koninginnedag

Koningin Beatrix in Oranienbaum

Alles over de doop van prinses Estelle

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl