Royalty Magazine

Afspraak is afspraak

Door Marc van der Linden

Jaren geleden werd de mediacode ingesteld. Daarover is sindsdien veel te doen geweest. Er zijn processen gevoerd en heel veel discussies geweest, maar uiteindelijk hebben de Oranjes toch hun zin gekregen. Alle foto’s die er van de leden van de koninklijke familie te zien zijn, worden in scène gezet en zorgvuldig geregisseerd. Ik vind dat niet slim, omdat er zo veel spontaniteit verloren is gegaan. De meeste Nederlanders vonden het best leuk om te zien dat Máxima af en toe ook gewoon naar de Hema gaat om kinderkleren te kopen of dat Willem-Alexander met vrienden op een terrasje zit. Maar dat kan dus niet meer. Ik zal u niet vermoeien met een nieuwe discussie daarover, want ik heb al lang geaccepteerd dat de mediacode onomkeerbaar is. Maar tegelijkertijd is het wel goed u eens te melden dat een deel van de koninklijke familie zich niet meer houdt aan de belofte om in ruil voor het houden aan de mediacode af en toe mee te werken aan fotomomenten. En dan heb ik het niet over Willem-Alexander en Máxima.

Lees meer »

Koninginnedag 2011 in Limburg

Thorn en Weert worden met bezoek vereerd

Dinsdag 02 November 2010 at 2:09 pm.

Volgend jaar zal Koninginnedag in Limburg gevierd worden door de Koninklijke Familie. Op zaterdag 30 april 2011 Koninginnedag mee in de provincie Limburg, in Thorn (gemeente Maasgouw) en Weert. Zij doen dit op uitnodiging van de burgemeesters van deze twee gemeenten, zo heeft de Rijksvoorlichtingsdienst laten weten.

De Commissaris van de Koningin in Limburg, Leon Frissen, is verheugd over het besluit. In 1986 vierde onze vorstin Koninginnedag mee in het Noord-Brabantse Deurne en het Noord-Limburgse Meijel. Diezelfde eer viel te beurt aan twee gemeenten in Zuid-Limburg in 1995, namelijk Eijsden en Sittard. “Met haar keuze voor Thorn en Weert voor Koninginnedag 2011 worden twee prachtige Limburgse plaatsen in het middelpunt van de belangstelling geplaatst. Limburg kan daar fantastisch mee voor de dag komen”, zegt Gouverneur Frissen. Hij is er van overtuigd dat beide plaatsen een geweldig decor vormen voor de viering van Koninginnedag. De heer Frissen heeft beide gemeenten alle steun en hulp toegezegde bij de organisatie van deze unieke Koninklijke feestdag.

Weert grenst aan de provincie Noord-Brabant en België en wordt daarom ook wel ‘de poort van Limburg’ genoemd. Weert kenmerkt zich nog altijd door een grote mate van industriële bedrijvigheid. De economie van de stad kreeg in de negentiende eeuw een belangrijke impuls door de aanleg, onder de bezielende leiding van Koning Willem I, van de Zuid-Willemsvaart.
De relatie van Weert met Oranje is historisch verankerd. Weert behoorde in de Middeleeuwen tot het Graafschap Horne. De laatste graaf van Horne, Philips de Montmorency, was een bondgenoot van Willem van Oranje en werd in 1568 op de Markt te Brussel onthoofd.
 
Het witte stadje Thorn (gemeente Maasgouw) herbergt een schat aan cultuurhistorie en dankt zijn ontstaan aan de stichting van een abdij in het laatste kwart van de 10e eeuw. De abdij groeide uit tot een rijk wereldlijk stift voor dames van hoge adel, die werden bijgestaan door kanunniken. Aan het hoofd stond de vorstin-abdis, die in het toenmalige Duitse keizerrijk een bevoorrechte positie innam en zitting had in de Rijksdag. De prachtige stiftskerk en de talrijke historische panden in de kern van Thorn geven het stadje een middeleeuws aanzien. In 1973 kreeg de oude kern van Thorn nationale erkenning in de aanwijzing tot beschermd stadsgezicht.

Eén reactie

Erg leuk dat het alweer bekend is gemaakt. Hoop op een mooie dag!

Lichelle (E-mail ) (URL) - 05-11-’10 20:23

(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Het geluk van prinses Carolina

Juan Carlos' gouden jaar wordt rampjaar
 
Emotionele Koninginnedag

Koningin Beatrix in Oranienbaum

Alles over de doop van prinses Estelle

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl