Royalty Magazine

Aftreden

Door Marc van der Linden

Afgelopen week rinkelde de telefoon nog wat vaker dan normaal. De reden? Collega’s hadden een tip gekregen dat Beatrix op haar verjaardag echt haar aftreden bekend zou maken. Of ik dat even wilde bevestigen. Als je dan doorvraagt naar de bron van die ’gouden tip’ dan blijkt het al een stuk minder zeker. ’De buurvrouw heeft een vriendin en die werkt op de linnenkamer van Noordeinde. En daar moet het duurste tafellinnen klaar gelegd worden voor het banket rondom de inhuldiging.’

Lees meer »

Hofleveranciers klappen uit de school

EO komt volgend jaar met portretten over hofleveranciers

Dinsdag 07 September 2010 at 1:31 pm.

'Hofleveranciers' is de titel van het nieuwe royaltyprogramma van Jeroen Snel. Dat maakte de presentator vandaag bekend. De EO-presentator liet vorige week al doorschemeren aan de slag te zijn met dit nieuwe programma. In 'Hofleveranciers' zal Snel mensen portretteren die aan de koninklijke familie leveren. Het gaat voornamelijk over de mensen die betrokken waren bij paleis Soestdijk, in de tijd van Juliana en Bernhard. 'Het kan daarbij gaan om de hofhouding, maar ook de slijter, filmleverancier of kledingmaker', aldus De Telegraaf.

De Oranjes staan er niet op te springen, wanneer uit de school geklapt wordt over wat er zich afspeelt binnen de paleismuren. 'Vaak moesten we wat langer met mensen praten om details los te krijgen, want ze hebben toch enige schroom over hun werk te vertellen. Maar na enig aandringen hoor je ook wel triviale zaken, bijvoorbeeld de kok die vertelt dat hij op z’n kop kreeg als het eten niet goed was. En prins Bernhard kon erg boos worden wanneer leveranciers hun auto half op het gras parkeerden, want hij was ontzettend trots op zijn gazon,' aldus Snel in De Telegraaf.

De term 'Hofleverancier' werd bedacht door Koning Willem I. Tegenwoordig is het een titel waarvoor kleine tot middelgrote Nederlandse bedrijven in aanmerking kunnen komen wanneer zij meer dan honderd jaar bestaan. Ze hoeven niet per se te leveren aan het hof. Andersom, leveranciers aan het hof zijn niet per definitie 'hofleverancier'.

Geen reacties


(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Arabisch sprookje voor de Oranjes

Dubbel feest in Denemarken
 
Prinses Carolina gaat trouwen

De vergeten juwelen van de Oranjes

Komt het ooit nog goed met Laurent?

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl