Afspraak is afspraak
Door Marc van der Linden
Jaren geleden werd de mediacode ingesteld. Daarover is sindsdien veel te doen geweest. Er zijn processen gevoerd en heel veel discussies geweest, maar uiteindelijk hebben de Oranjes toch hun zin gekregen. Alle foto’s die er van de leden van de koninklijke familie te zien zijn, worden in scène gezet en zorgvuldig geregisseerd. Ik vind dat niet slim, omdat er zo veel spontaniteit verloren is gegaan. De meeste Nederlanders vonden het best leuk om te zien dat Máxima af en toe ook gewoon naar de Hema gaat om kinderkleren te kopen of dat Willem-Alexander met vrienden op een terrasje zit. Maar dat kan dus niet meer. Ik zal u niet vermoeien met een nieuwe discussie daarover, want ik heb al lang geaccepteerd dat de mediacode onomkeerbaar is. Maar tegelijkertijd is het wel goed u eens te melden dat een deel van de koninklijke familie zich niet meer houdt aan de belofte om in ruil voor het houden aan de mediacode af en toe mee te werken aan fotomomenten. En dan heb ik het niet over Willem-Alexander en Máxima.





Merkwaardig toch het venijn ten opzichte van de Prins, kwetsend ook voor de Koninklijke familie. Alles moet er bijgesleept worden om de Prins van bepaalde eigenschappen te voorzien. De opmerking van de schrijfster dat prinses Armgard niet van adel zou zijn . Ik zou zeggen kijk in het Pruisische adelsboek, daar staat haar familie echt genoemd.Van moeders kant was haar familie zeer rijk te noemen. Van een dissertatie verwacht je toch wel een goede bestudering van de bronnen.
klaas de vries (E-mail ) - 12-03-’10 17:27Het huwelijk van de ouders van de prins was morganatisch, vergelijkbaar bij ons met het huwen van een prins of prinses zonder toestemming van het Parlement. Voorbeelden zijn ook de familie Mountbatten en Teck in Engeland. Maar men werd daardoor heus geen outcast in het vorstelijke milieu. Koningin Victoria vond het bijvoorbeeld maar onzin dat morganatische onderscheid!