Royalty Magazine

De onbekende Mabel

Door Marc van der Linden

Onbekend maakt onbemind. Het is een oud gezegde en ik stond er onlangs bij stil toen ik op Twitter een bericht las van prinses Mabel. Ik heb veel over deze prinses geschreven en merk ook dat ze bij veel Oranjefans nog steeds niet echt meetelt. Zelf ben ik er nog niet uit wat ik nou precies van haar vind. Mabel heeft bijzondere kwaliteiten, dat is zeker. De wijze waarop ze haar werk doet voor The Elders, een organisatie van wijze oude staatsmannen en -vrouwen, dwingt veel respect en bewondering af. En als ik haar aan het werk zie op het gebied van hiv en aids dan kan ik ook daar absoluut geen kritiek op hebben. Sterker nog: Mabels aanpak is verfrissend én gedurfd. Maar daar staat tegenover dat ik haar bij Koninginnedag vaak een wat geforceerde indruk vind maken.

Lees meer »

Laurentien leest voor en danst

Nationale Voorleesdagen

Woensdag 20 Januari 2010 at 2:56 pm.

Prinses Laurentien heeft woensdag het Nationale Voorleesdagen geopend. Ze las voor op de Oscar Romeroschool in Rotterdam en gaf op deze manier het startsein voor de Voorleesdagen. De Oscar Romero School had voor prinses Laurentien een paarse troon klaargezet. Laurentien las op de Rottterdamse basisschool De Wiebelbillenboogie van Guido van Genechten voor. Dit boek is uitgeroepen tot het Prentenboek van het jaar 2010.

De Nationale Voorleesdagen zijn een initiatief van de Stichting Lezen en georganiseerd door de Stichting CPNB (Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek). Het duurt van 20 januari tot en met 30 januari 2010. Het doel van de campagne is het bevorderen van voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen. Tijdens het Voorleesontbijt lezen prominente en niet-prominente Nederlanders in het hele land peuters en kleuters voor. Zo waren de ministers Wouter Bos, Eberhard van der Laan en André Rouvoet ook bereid gevonden de kleintjes voor te lezen. Verder waren onder andere Xander de Buisonjé, Beau van Erven Dorens, Lange Frans  en Dieuwertje Blok van de partij, evenals Royalty-hoofdredacteur Marc van der Linden.

Geen reacties


Emoticons
Persoonlijke info onthouden?
Kattebel
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Thuis bij Willem-Alexander en Máxima 

Met William en Harry in Afrika

In Monaco herleven de tijden van Grace

Plus: gratis poster!

Ruim 75 pagina's voor maar €3,50!

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

En ontvang 5 edities voor maar 12,50 euro
abonneer je nu

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl