Weekend publiceert foto's afbraak L'Elefante Felice
De Gelukkige Olifant in het Italiaanse kustplaatsje Porto Ercole was de naam van het vakantiehuis waar de Oranjes veel gelukkige vakanties hebben doorgebracht. Na de dood van prins Bernhard bleef het echter vanwege de verdeling van de erfenis niet in de familie, maar werd het verkocht aan een Belgische miljardair, die een voorzichtig begin maakte met de restauratie van de villa. Dat bleek echter onbegonnen werk. Het vakantiehuis van de koninklijke familieis daarom nu gesloopt.
De tastbare herinneringen aan de Nederlandse koninklijke familie verdwenen tussen stenen, gruis en pleisterbrokken. Het einde van een tijdperk, waarvan weekblad Weekend de foto's deze week publiceert.
Mounties worden wachters Buckingham Palace
Een delegatie van vijftien man van de Royal Canadian Mounted Police, de Mounties, hebben een lange training gehad voor een prestigieuze taak. De Canadezen zullen deze week op woensdag en vrijdag met hun lans, blauwe kostuum en kenmerkende stetsonhoed de wacht bij Buckingham Palace overnemen van de Household Cavalry. Het is voor het eerst dat een buitenlandse en niet-militaire dienst de wacht van de Britse koningin op zich gaat nemen. Bij het wisselen van de wacht staan telkens duizenden belangstellingen voor het paleishek te kijken. De ceremonie zelf gaat terug naar de zeventiende eeuw.
Het is speciaal voor het diamanten regeringsjubileum van koningin Elizabeth, maar ook om de lange, hechte relatie tussen de Britse monarchie en de Gemenebest te vieren, en specifiek die met de Canadese politie.
In 1904 kreeg the Canadian Mounted Police de titel 'Royal' voor de naam. Elizabeth's grootvader Edward VII beloonde hen toen voor de bewezen diensten aan het Rijk.
Prinsesje krijgt uitzet voor koninklijk leven
Een Zweedse prinses hoort een monogram, een wapen en een eigen kroon te hebben. Een koninklijke uitzet als het ware. Estelle kan met een gerust hart aan dat koninklijke leven beginnen, want ze heeft dat allemaal al bij elkaar, zo werd op de dag van de doop bekend.
Bij een doop in de Zweedse koninklijke familie staat bij het doopvont altijd een kroon opgesteld. Elke prins of prinses krijgt zijn of haar eigen kroon in bruikleen tijdens het leven. Voor Estelle is dat een kroon uit 1844, die de toenmalige prins Oscar (II) kreeg voor de kroning van zijn vader Oscar I. De symboliek die daarbij hoort is mooi: Oscar II kreeg namelijk net als Estelle het hertogdom Östergötland toegewezen. Dezelfde kroon komt terug in het wapen en het monogram dat het prinsesje mag voeren.
Estelle, drie maanden oud, ontving dinsdag aan het eind van de doopplechtigheid ook haar eerste onderscheiding. Het lichtblauwe lint met daar aan de Orde van de Serafijnen kreeg ze door haar trotse grootvader, koning Carl XVI Gustaf, opgespeld.