Royalty Magazine

Kroon en wapen voor Estelle

Prinsesje krijgt uitzet voor koninklijk leven

Een Zweedse prinses hoort een monogram, een wapen en een eigen kroon te hebben. Een koninklijke uitzet als het ware. Estelle kan met een gerust hart aan dat koninklijke leven beginnen, want ze heeft dat allemaal al bij elkaar, zo werd op de dag van de doop bekend.

Bij een doop in de Zweedse koninklijke familie staat bij het doopvont altijd een kroon opgesteld. Elke prins of prinses krijgt zijn of haar eigen kroon in bruikleen tijdens het leven. Voor Estelle is dat een kroon uit 1844, die de toenmalige prins Oscar (II) kreeg voor de kroning van zijn vader Oscar I. De symboliek die daarbij hoort is mooi: Oscar II kreeg namelijk net als Estelle het hertogdom Östergötland toegewezen. Dezelfde kroon komt terug in het wapen en het monogram dat het prinsesje mag voeren.

Estelle, drie maanden oud, ontving dinsdag aan het eind van de doopplechtigheid ook haar eerste onderscheiding. Het lichtblauwe lint met daar aan de Orde van de Serafijnen kreeg ze door haar trotse grootvader, koning Carl XVI Gustaf, opgespeld.

Prinses Estelle gedoopt

Plechtigheid met verrassingen

Tijdens een plechtigheid met 400 aanwezigen is prinses Estelle van Zweden gedoopt in de slotkapel van het paleis in Stockholm. Zoals bekend was prins Willem-Alexander een van de peters. Kroonprins Haakon, eveneens peter, sprak tijdens de doop een gebed uit. Kroonprinses Mary en prins Carl Philip waren, net als prins Daniels zus, ook peetouders. Aan het eind van de doop kreeg het jonge prinsesje al direct haar eerste onderscheiding van haar grootvader opgespeld, de Orde van de Serafijnen. Het prinsesje is tweede in lijn voor de Zweedse troon, direct na haar moeder die kroonprinses is.

De kleine Estelle gaf tijdens haar doop geen kik en liet de aartsbisschop het water zonder morren over haar hoofd vloeien.

Fabiënne Delvigne, hoedenontwerpster voor onder andere het Belgische, Luxemburgse en Nederlandse hof, maakte gisteren bekend op haar website dat prinses Máxima een hoed van haar zou dragen. Ook prinses Mathilde van België droeg een hoed van haar hand. De doop zorgde ook nog voor een verrassing. Prinses Madeleine - was met haar vriend Chris O'Neill aanwezig en prins Carl Philip was er met zijn vriendin Sofia Hellqvist. De doopplechtigheid werd ook bijgewoond door de Luxemburgse erfgroothertog Guillaume en diens kersverse verloofde Stephanie de Lannoy. Het was haar vuurdoop in internationale royaltykringen. 

Namens de Zweedse regering krijgt de prinses naar traditie vanwege haar doop een cadeau. De premier wist nog niet te zeggen wat het zou zijn, wel dat het iets zal worden waar ze op latere leeftijd wat aan zal hebben.

Koningin Paola niet blij met eigen pizza

Geen toestemming voor vernoeming koningin

Op de Wereldpizzadagen in Napels worden zeven nieuwe pizza's gepresenteerd, allemaal met een naam die verwijst naar een royal. Dat gebeurde in 1889 ook toen de vrouw van koning Umberto I een pizza naar zich vernoemd kreeg. Die pizza kennen we nog altijd als de pizza margherita.

Nu krijgen ook onder andere koningin Beatrix en koningin Paola een eigen pizza, samengesteld uit producten uit de streek van Napels. Zo liggen trostomaatjes op de pizza van de Nederlandse vorstin. Koningin Paola krijgt een pizza met melannurca, een appel met een dieprode kleur. Het Belgische hof is er echter niet blij mee. 'Het koningshuis werd noch vooraf noch nadien op de hoogte gebracht van die naamgeving,' zegt een woordvoerder van het hof in De Standaard. Het is gebruikelijk dat vooraf om toestemming wordt gevraagd. 'Gelukkig werd ook nu enkel de voornaam gebruikt, die per slot van rekening naar eender welke andere vrouw kan verwijzen. Maar het was elegant en beleefd geweest om eerst de toestemming te vragen.'
Het Belgische koningshuis is echter niet van plan om stappen te ondernemen

Máxima koopt grond op droomlocatie

Komt hier het nieuwe vakantiehuis?

Woensdag 25 November 2009 at 11:27 am.

Volgens het tijdschrift Elsevier hebben Willem-Alexander en Máxima in maart grond gekocht in een villapark in Argentinië. De twee percelen van elk 1 hectare zijn onderdeel van een nog te bouwen villapark in het exclusieve Argentijnse skioord Villa La Angostura, aan het meer Nahuel Huapi. Het is bevestigd dat deze percelen op naam staan van prinses Máxima. Wat het stel met de grond gaat doen is nog niet bekend. Het zou een vakantiehuis kunnen worden, aangezien het paar onlangs besloot de nog te bouwen vakantievilla in Mozambique na voltooiing te verkopen. Volgens de makelaar, die de percelen verkocht, was prinses Máxima ‘verliefd op het uitzicht’.


Het Nahuel Huapi meer 

Over het aankoopbedrag wil de makelaar niets zeggen, maar de Argentijnse pers berichtte over 2,5 miljoen dollar. Tot op heden is er geen bouwplan ingeleverd bij de gemeente. Vorig jaar werd al bekend dat het kroonprinselijk paar voor bijna 1 miljoen euro een landgoed van 1500 hectare hadden gekocht in Patagonië. Dit betreft geen vakantiehuis, maar een investering. Het landgoed wordt uitgebaat door Máxima's broer Martin. Binnenkort opent het de deuren voor het publiek.

twee reacties

Kan me voorstellen is ook een mooi uitzicht.

Zou er zelf ook wel een huisje willen hebben staan.

ToscaVanOranje (E-mail ) (URL) - 04-12-’09 15:48

I wou graag an ‘‘abonnement’‘ to your magazine.

Please inform me how to do this for I was not able to do from your web site. Regards; M.Bik M.BIK - 02-01-’10 18:45

(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Het geluk van prinses Carolina

Juan Carlos' gouden jaar wordt rampjaar
 
Emotionele Koninginnedag

Koningin Beatrix in Oranienbaum

Alles over de doop van prinses Estelle

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl