Vrijdag 13 November 2009 at 4:02 pm.
Twee voorvechters van internationaal recht hebben vrijdagmiddag op paleis Noordeinde de Erasmusprijs gekregen uit handen van prins Willem-Alexander. De Amerikaan Benjamin Ferencz was aanklager bij de Neurenbergprocessen (1946) tegen nazi-kopstukken. De Italiaan Antonio Cassese was president van het Joegoslavië-tribunaal (1993-’97). Ze werden beloond voor hun bijdrage aan de Europese cultuur, met als thema internationale vervolging en berechting van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid.
Naast Willem-Alexander waren ook prinses Maxima, koningin Beatrix en prinses Margriet bij de uitreiking van de Erasmusprijs 2009 aanwezig.
De Erasmusprijs wordt jaarlijks toegekend aan een persoon die binnen het kader van de culturele tradities van Europa een belangrijke bijdrage heeft geleverd op cultureel, sociaal of sociaalwetenschappelijk gebied. De Stichting Praemium Erasmianum stelt elk jaar een andere thema binnen dit kader centraal. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 150.000 euro.