Royalty Magazine

Kroon en wapen voor Estelle

Prinsesje krijgt uitzet voor koninklijk leven

Een Zweedse prinses hoort een monogram, een wapen en een eigen kroon te hebben. Een koninklijke uitzet als het ware. Estelle kan met een gerust hart aan dat koninklijke leven beginnen, want ze heeft dat allemaal al bij elkaar, zo werd op de dag van de doop bekend.

Bij een doop in de Zweedse koninklijke familie staat bij het doopvont altijd een kroon opgesteld. Elke prins of prinses krijgt zijn of haar eigen kroon in bruikleen tijdens het leven. Voor Estelle is dat een kroon uit 1844, die de toenmalige prins Oscar (II) kreeg voor de kroning van zijn vader Oscar I. De symboliek die daarbij hoort is mooi: Oscar II kreeg namelijk net als Estelle het hertogdom Östergötland toegewezen. Dezelfde kroon komt terug in het wapen en het monogram dat het prinsesje mag voeren.

Estelle, drie maanden oud, ontving dinsdag aan het eind van de doopplechtigheid ook haar eerste onderscheiding. Het lichtblauwe lint met daar aan de Orde van de Serafijnen kreeg ze door haar trotse grootvader, koning Carl XVI Gustaf, opgespeld.

Prinses Estelle gedoopt

Plechtigheid met verrassingen

Tijdens een plechtigheid met 400 aanwezigen is prinses Estelle van Zweden gedoopt in de slotkapel van het paleis in Stockholm. Zoals bekend was prins Willem-Alexander een van de peters. Kroonprins Haakon, eveneens peter, sprak tijdens de doop een gebed uit. Kroonprinses Mary en prins Carl Philip waren, net als prins Daniels zus, ook peetouders. Aan het eind van de doop kreeg het jonge prinsesje al direct haar eerste onderscheiding van haar grootvader opgespeld, de Orde van de Serafijnen. Het prinsesje is tweede in lijn voor de Zweedse troon, direct na haar moeder die kroonprinses is.

De kleine Estelle gaf tijdens haar doop geen kik en liet de aartsbisschop het water zonder morren over haar hoofd vloeien.

Fabiënne Delvigne, hoedenontwerpster voor onder andere het Belgische, Luxemburgse en Nederlandse hof, maakte gisteren bekend op haar website dat prinses Máxima een hoed van haar zou dragen. Ook prinses Mathilde van België droeg een hoed van haar hand. De doop zorgde ook nog voor een verrassing. Prinses Madeleine - was met haar vriend Chris O'Neill aanwezig en prins Carl Philip was er met zijn vriendin Sofia Hellqvist. De doopplechtigheid werd ook bijgewoond door de Luxemburgse erfgroothertog Guillaume en diens kersverse verloofde Stephanie de Lannoy. Het was haar vuurdoop in internationale royaltykringen. 

Namens de Zweedse regering krijgt de prinses naar traditie vanwege haar doop een cadeau. De premier wist nog niet te zeggen wat het zou zijn, wel dat het iets zal worden waar ze op latere leeftijd wat aan zal hebben.

Koningin Paola niet blij met eigen pizza

Geen toestemming voor vernoeming koningin

Op de Wereldpizzadagen in Napels worden zeven nieuwe pizza's gepresenteerd, allemaal met een naam die verwijst naar een royal. Dat gebeurde in 1889 ook toen de vrouw van koning Umberto I een pizza naar zich vernoemd kreeg. Die pizza kennen we nog altijd als de pizza margherita.

Nu krijgen ook onder andere koningin Beatrix en koningin Paola een eigen pizza, samengesteld uit producten uit de streek van Napels. Zo liggen trostomaatjes op de pizza van de Nederlandse vorstin. Koningin Paola krijgt een pizza met melannurca, een appel met een dieprode kleur. Het Belgische hof is er echter niet blij mee. 'Het koningshuis werd noch vooraf noch nadien op de hoogte gebracht van die naamgeving,' zegt een woordvoerder van het hof in De Standaard. Het is gebruikelijk dat vooraf om toestemming wordt gevraagd. 'Gelukkig werd ook nu enkel de voornaam gebruikt, die per slot van rekening naar eender welke andere vrouw kan verwijzen. Maar het was elegant en beleefd geweest om eerst de toestemming te vragen.'
Het Belgische koningshuis is echter niet van plan om stappen te ondernemen

De koningin op vakantie

Door Marc van der Linden

Woensdag 15 Juli 2009 at 4:31 pm.

Zou zíj het ook doen? Lekker in badpak onderuitgezakt op een ligbedje in de zon liggen met een goed boek en een cocktail binnen handbereik? Vast wel. Niets menselijks is onze royals vreemd. Pas als wij het zien wordt het vreemd. De koningin in badpak? Dat zijn we niet gewend. En ook Beatrix zou zich zeer ongemakkelijk voelen als ze zou weten dat wij haar zo konden zien. Onze koningin mag dan een gewoon mens zijn, als ze onder de mensen is, is ze zich daar voortdurend van bewust en dan is menselijk gedrag voor haar eigenlijk een beetje uit den boze. Wat zouden we raar opkijken als we haar op het toilet van een theater of een snackbar zouden tegenkomen. Dus daar komt Beatrix niet. Als ze ergens officieel is, wordt er altijd een speciaal toilet voor de koningin gereserveerd, die vooraf zelfs door een hofdame wordt geïnspecteerd en ten tijde van het bezoek natuurlijk niet door anderen gebruikt mag worden. En heeft Beatrix zin in een kroketje, dan zal ze dat thuis eten of iemand eropuit sturen om het te halen. En mocht u de koningin, of een andere royal, eens in een situatie zien waarin ze liever niet herkend worden, is het beste devies: negeren! Niet zeggen: Goh, wat leuk dat ik u hier bij de pedicure tegenkom. En laat het foto’s maken ook maar beter achterwege.

Ik ken een mooi verhaal van een vriend van me die nu een zeer bekende hotelmanager is. In zijn begindagen werkte hij in het Amstel Hotel en daar waren de Nederlandse royals toen kind aan huis. In die jaren was hij ober en hij moest dus met een groot blad drankjes serveren op recepties waar ook Juliana te gast was. Dat betekende dus handig manoeuvreren tussen alle gasten en vaak ook een paar passen achteruit gaan, als dat zo uitkwam. Eén keer ging het mis. Bij die passen achteruit voelde hij dat hij vol op iemands voeten was gaan staan. Mijn vriend aarzelde geen moment, liep vooruit en deed net alsof hij niet gemerkt had dat hij iemand pijn had gedaan. Maar bij het weglopen zag hij ook op wier tenen hij had gestaan: die van Juliana! De koningin had geen kik gegeven en speelde het spel met de ober dus mee. Hij meed haar echter wel, de rest van de avond. Maar bij het afscheid kwam Juliana naar hem toe. ’Nu zal ik het krijgen,’ dacht mijn vriend. ’Ze zal me vast verwijten dat ik geen excuses heb aangeboden.’ Maar Juliana bleek het anders te hebben opgevat. ’U bent zeer discreet. Als u nog eens een baan zoekt, kunt u altijd op Soestdijk aan de slag,’ zei de koningin. Het was dus op prijs gesteld dat hij geen excuses had aangeboden, die voor Juliana waarschijnlijk net zo vervelend zouden zijn geweest als het moment dat hij op haar tenen stond. Want dan was er vast een manager bij geroepen en had de koningin de rest van de avond alleen maar vragen over haar geblesseerde tenen moeten beantwoorden...

Geen reacties


(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.
Deze maand

Het geluk van prinses Carolina

Juan Carlos' gouden jaar wordt rampjaar
 
Emotionele Koninginnedag

Koningin Beatrix in Oranienbaum

Alles over de doop van prinses Estelle

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl