Apetrots op de Royalty-agenda
Door Marc van der Linden
Normaal gesproken probeer ik in deze column het wel en wee van de vorstenhuizen te bespreken, maar voor één keer wat extra aandacht voor de achtergronden bij het werk als royaltyjournalist en het werk op de redacties van Weekend en Royalty, de twee bladen waar ik het meest voor werk. Dat heeft een goede reden: afgelopen week verscheen de allereerste Royalty-agenda en daar ben ik apetrots op. In de studio van RTL Boulevard overhandigde ik het eerste exemplaar aan Albert Verlinde. Waarom aan Albert, vraagt u misschien. Allereerst natuurlijk omdat hij een aardige collega is. Maar we komen ook allebei uit Vught, zaten op dezelfde middelbare school (Maurick College) én kennen elkaar dus al veel langer dan dat Boulevard bestaat.
Maar eigenlijk zouden er op de foto enkele andere mensen moeten staan, die minstens zo hard gewerkt hebben aan de agenda als ik. Annemarie van Heertum ontwierp de agenda, die behalve een handige weekindeling meer dan 175 foto’s bevat en veel Oranje-info, plus twee stambomen. En de inzet van Elles Wijngaarden moet ook vermeld worden. Zij is inmiddels weg bij Royalty – overgestapt naar een zusterblad – maar ze was net zo blij met de agenda als ik. Bijna alle foto’s in de agenda zijn afkomstig van Reni van Maren, de fotograaf die ook zoveel bijzondere foto’s maakt voor Weekend. Hij reist met de Oranjes de wereld over en heeft in de afgelopen tien jaar misschien wel honderdduizend foto’s van Máxima gemaakt. De prinses kent hem dan ook goed en dat bleek ook wel toen hij zich bij een bezoek aan Bhutan verstapte en zijn voet brak. De prinses en Reni vlogen in hetzelfde vliegtuig terug naar Nederland en Máxima kwam – heel lief- aan boord even informeren hoe het ging met de fotograaf die ze op alle mogelijke plekken in de wereld had gezien, maar die nu even uitgeschakeld was. Reni weet als geen ander die speciale, typische stralende Máxima-blik vast te leggen en daarom alleen al is de Royalty Agenda 2011 zo bijzonder. Een heel jaar lang ziet u de allermooiste foto’s van de Oranjes. Hij ligt inmiddels bij onder andere V&D en AKO. Blader hem gerust even door, dan kunt u hopelijk zien waarom ik zo trots ben.






Marc, hou maar op met deze site! Als je in één week tijd niet meer dan dit ene artikel over het Koninginnedag drama kunt produceren (en nog een tweede over een Deens prinsje!) dan is het te veel om naast Weekend te doen. Jammer, ik had er meer van gehoopt!
Gerda Veldkamp (gerda.velkamp@gmail.com)
Naschrift:
Deze site is een extra service naast het tijdschrift, dat vrijdag verschijnt. Daarin staat een verslag van Koninginnedag. Zowel de leuke momenten van de ochtend als het dramatische vervolg daarop komen in de nieuwe Royalty aan bod. Wij hebben er bewust voor gekozen hier (en in het blad) niet alle dramatische beelden te laten zien, omdat die al genoeg getoond zijn. De slachtoffers verdienen rust en ruimte en hoeven wat mij betreft niet voortdurend overal getoond worden. De mededeling van Hare Majesteit volstaat want ons betreft. En aanstaande vrijdag, na afloop van de herdenking zal er een nieuw bericht komen.
Als uw honger naar beelden of andere sensatie daarmee niet gestild wordt, dan verwijs ik u door naar de andere sites die uw wensen volop zullen bedienen.
Marc van der Linden
gerda veldkamp (E-mail) - 06-05-’09 15:37Marc, heel fijn dat u zo reageert! Ik wilde dat er meer mensen zo waren…! Ik werd de afgelopen week echt zat van al die sensatiezoekende “ramptoeristen” die de meest gruwelijke beelden op youtube etc. zetten om maar zo uniek mogelijke beelden te tonen!
Karen - 06-05-’09 19:41Ga gewoon op dezelfde manier door met de site, want ik ben er persoonlijk echt heel tevreden over! Ook over het tijdschrift zelf heb ik niets dan goeds te melden!