Groepsfoto staatshoofden lunch Elizabeth
Koningen Mihai van Roemenië, Simeon van Bulgarije en Constantijn van Griekenland (allen ex-koningen) hebben een prominente plek naast koningin Elizabeth. Ze nodigde regerende staatshoofden uit voor een lunch op Windsor Castle. Naast koningin Beatrix de Japanse keizer en koningin Margrethe van Denemarken.
Koningin Sofía van Spanje ontbreekt, haar regering heeft haar opgedragen thuis te blijven.
(C) AP/Reporters
Willem-Alexander peetoom prinses Estelle
Haakon, Mary, Carl Philip, Willem-Alexander en tante Anna peetouders
Victoria's broer Carl Philip en ook Daniel's zus Anna Westling Söderblom zijn peetouders. Niet geheel onverwacht, ook kroonprinses Mary van Denemarken is een van de peten. Mary is ook een van de doopnamen die Estelle heeft meegekregen. Omgekeerd is Victoria peettante van Mary en Frederik's zoon Christian. Kroonprins Haakon van Noorwegen is eveneens peetvader. Hij groeide min of meer samen op met Victoria omdat de families zo hecht zijn. Victoria is omgekeerd peetmoeder van Haakon en Mette-Marit's oudste, Ingrid Alexandra.
In Royalty een uitgebreide vooruitblik door Royalty's Scandinavië-specialist Martijn Janssen over de doop van prinses Estelle, waarin veel tradities zijn verweven.
Beatrix heeft onstoken polsgewricht
Woensdag 21 Januari 2009 at 1:16 pm.
Koningin Beatrix loopt met een brace aan haar pols. Volgens de RVD lijdt de vorstin aan ontstoken polsgewricht. Ze is echter aan de beterende hand, zo verzekert de Rijksvoorlichtingsdienst. De Koningin, die eind deze maand haar 71-ste verjaardag viert, heeft de afgelopen jaren al het nodige gewrichtenleed te verwerken gekregen. Na de vervanging van een van haar kniëen moest ze geruime tijd revalideren. En daarna leek de vorstin moeite met lopen te houden. Het paardrijden, dat lange tijd niet mogelijk was, heeft ze echter weer hervat. Hoe en wanneer de koningin de ontsteking aan haar polsgewricht heeft opgelopen is niet bekend.
Geen reacties




