Royalty Magazine

Op glad ijs in Mozambique

Door Marc van der Linden

’Is dat wel zo verstandig?’ schoot er door me heen toen Willem-Alexander vorig jaar bekendmaakte dat hij een vakantievilla laat bouwen in Mozambique. En inmiddels is duidelijk dat het bouwen van een huis in een van de armste landen ter wereld veel problemen met zich meebrengt. Dat had Willem-Alexander kunnen weten. Zijn familie komt immers al sinds jaar en dag in Afrika en kent het continent door en door. Ik kom er zelf ook veel. Ik ben van het continent en de mensen gaan houden. Ik begrijp dan ook waarom Willem-Alexander er zo graag een eigen plek wil hebben. Maar ik vraag me af of het voor iemand in zijn positie wel zo verstandig is. In Afrika gaan dingen nu eenmaal wat anders dan wij gewend zijn. In alle gebieden in Afrika waar rijke mensen zich vestigen, gebeurt steeds hetzelfde. Er ontstaan enorme krottenwijken, gevuld met mensen uit andere regio’s die hopen op een beter leven. De sociale omstandigheden in die wijken worden er vaak nog slechter dan voorheen. Misdaad, prostitutie en drugsgebruik zijn aan de orde van de dag in al die gebieden. Het klinkt allemaal cynisch en somber, maar het is helaas de werkelijkheid. In Afrika kun je niet een beetje helpen. Als je het doet, moet je het goed doen en moeilijke keuzes maken.

Lees meer »

Mabel's manier van spreken

Door Marc van der Linden

Er is best wat kritiek gekomen op de serie Dames van Oranje van de NCRV, die de afgelopen zaterdagen te zien was op Nederland 2. Zelfs kroonprins Willem-Alexander reageerde tijdens een persontmoeting wat nuffig op vreemde vragen van presentatrice Jetske van der Elzen. De vraag is of er nog een Heren van Oranje komt. Bij de makers van Dames is er grote ontevredenheid over de medewerking die men heeft gekregen. En aan het hof is men, zo hoorde ik, ook niet te spreken over de serie. Maar, zoals ik al eerder schreef, ik vond het best een aardige serie. 

Lees meer »
Deze maand

Arabisch sprookje voor de Oranjes

Dubbel feest in Denemarken
 
Prinses Carolina gaat trouwen

De vergeten juwelen van de Oranjes

Komt het ooit nog goed met Laurent?

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl