Royalty Magazine

Een gemiste kans

Door Marc van der Linden

Het volgen van het Nederlandse koningshuis is leuk, maar ik vind het een extra uitdaging om ook de buitenlandse vorstenhuizen in de gaten te houden. Over de Nederlanders weet ik genoeg, maar over de buitenlanders valt nog wel het een en ander te weten te komen. Het Belgische vorstenhuis heeft mijn speciale interesse. Hoewel ik een halve Belg ben – mijn moeder komt uit Gent – heb ik die interesse niet met de paplepel ingegoten gekregen. Nee, dat is eigenlijk pas iets van de laatste jaren. Sinds die tijd wordt er ook in de Nederlandse media veel over ’de toestanden’ rondom het Belgische koningshuis geschreven. Veelal zijn dat nogal tendentieuze verhalen waarin de royals belachelijk worden gemaakt. Deze artikelen zijn vaak kopieën, vaak nog extra aangezet, van wat er in de Vlaamse media wordt geschreven. Het is echt opmerkelijk om het verschil te zien tussen de Nederlandse media en die van België als het gaat om de koninklijke verslaggeving. Waar onze zuiderburen doorgaans een stuk braver zijn dan wij, geldt dat niet als het koningshuis ter sprake komt.

Lees meer »

Wat mag de Koningin kosten?

Door Marc van der Linden

Het wordt tijd dat we in dit land eens een principiële discussie gaan voeren over wat een Koninklijk Huis mag kosten. En ik vind dat we daarbij een zo groot mogelijke openheid moeten afdwingen bij de leden van het Huis van Oranje. Het is in mijn ogen moeilijk vol te houden dat de Oranjes geheim willen houden hoeveel ze waard zijn, als er tegelijkertijd wordt verwacht dat de belastingbetaler opdraait voor allerlei kosten voor privé-zaken van de leden van het Koninklijk Huis.
Ik vind dat een monarchie best wat mag kosten. Bij het sprookje dat een Koninklijk Huis hoort te zijn, horen Paleizen, lakeien, lijfwachten, koetsen en tiara’s. Dat krijg je allemaal niet voor een paar stuivers. Hoe meer pracht en praal, hoe mooier het publiek het meestal vindt.

Lees meer »
Abonneer je nu

Deze maand

Alles over het huwelijk van Victoria en Daniel

Amalia's koninklijke verwanten

Koningin Rania's elegantie

Gratis poster!

Ruim 75 pagina's voor maar €3,50!

Boeken aanraders
Abonneer je nu op Royalty

En ontvang 5 edities voor maar 12,50 euro
abonneer je nu

© Royalty-Online is een uitgave van Audax Publishing BV.
Audax Publishing is ook uitgever van: aktueel.nu | avantgarde.nl | girlz-online.nl | glossy.nl | heleweekweekend.nl | hpdetijd.nl | stars-online.nl | vriendin.nl